Je bezpečné užívat benadryl & undefinedundefinedtrade, zatímco kojení?

Užívání přípravku Benadryl ™, zatímco kojení je považováno za bezpečné v normálních dávkách, ačkoli je pro matky nejvhodnější konzultovat lékaře před použitím. Výrobce se dopustí obezřetnosti a doporučuje, aby se ženy vyvarovaly léčení během kojení, protože se vylučuje do mateřského mléka a novorozence jsou obzvláště citlivé na účinky antihistaminik. Studie však ukázaly, že účinky na kojence se ve většině případů nevyskytují nebo jsou obvykle mírné. Užívání přípravku Benadryl ™ během kojení může mít nežádoucí vedlejší účinky na matky, jako je snížení příjmu mateřského mléka a způsobení ospalosti.

Vzhledem k tomu, že jde o antihistaminikum, mnoho žen chce užívat Benadryl ™ k řízení alergií. Blokuje účinky histaminu v těle a používá se k léčbě příznaků alergie, jako je například rýma, kýchání a vodnaté oči. Někteří ji mohou použít i jako pomoc při spánku. Ženy, které kojí, by se měly poradit s lékařem před použitím přípravku Benadryl ™ nebo generické formy, diphenhydraminu. V některých případech mohou lékaři doporučit použití jiných léků proti alergii, jako je fexofenadin nebo loratadin, které jsou obecně mírnější z hlediska nežádoucích účinků.

Obvykle je užívání přípravku Benadryl ™ během kojení považováno za bezpečné v nízkých dávkách nebo s příležitostným užíváním, protože jen malé množství přechází do mateřského mléka. Studie ukazují, že u malých dětí má kojenec malý nebo žádný účinek z Benadryl ™ v mateřském mléce. Některé nežádoucí účinky mohou ovlivnit kojené děti, když matky užívají vysoké dávky nebo léky užívají dlouhodobě. Účinky na kojence zahrnují podrážděnost, koliku a ospalost.

Přestože je pro ženy všeobecně bezpečné užívat Benadryl ™ během kojení, existují vedlejší účinky, které by mohly narušit samotné kojení. Benadryl ™ může snížit dodávky mateřského mléka, zejména během raného období po porodu, kdy mléko není dobře zavedeno. Vysoké dávky léku mohou snížit hladinu hormonu prolaktinu, který je nezbytný pro produkci mateřského mléka. Ženy mohou zabránit tomu, aby se to stalo tím, že by se užívala jedna dávka léku v noci po konečném kojení dne. Jakmile je kojení dobře zavedeno, tento vedlejší účinek se snižuje, protože sání dítěte udržuje přívod mléka stabilní.

Navíc existuje několik dalších vedlejších účinků na matky, které se mohou objevit při užívání přípravku Benadryl ™ během kojení. Ženy se mohou cítit extrémně ospalé nebo závratné. Může také způsobit bolesti hlavy, sucho v ústech a potíže s močením. Pokud se vedlejší účinky stanou obtěžujícími nebo brání kojení, ženy by měly zvážit přechod na jiný typ antihistaminiky.