Jaké jsou příznaky rakoviny dělohy?

Rakovina dělohy, známá také jako rakovina endometria, ovlivňuje výstelku dělohy. Postmenopauzální ženy jsou pro toto onemocnění vyšší. Ženy, které neměly děti, se také domnívají, že jsou ohroženy.

U postmenopauzálních žen je největším příznakem rakoviny dělohy vaginální krvácení. Krvácení může být zpočátku vodnaté, krev se tekutinou jen mírně prohlédne. Průtok krve se může zhoršit a je důležité ihned vyhledat lékařskou pomoc.

Dalším příznakem této rakoviny je bílé nebo krvavé vaginální výtok. Při močení může dojít k nějaké bolestí. Jiné příznaky mohou zahrnovat bolest v pánevní oblasti a ztrátu hmotnosti.

V časných stádiích rakoviny dělohy existuje řada příznaků, které si je třeba uvědomit. Mezi menstruačními cykly se může objevit mírné až velmi těžké krvácení. Krvácení po pohlavním styku je dalším příznakem, který je třeba vzít v úvahu. Po menopauze může být příznakem tohoto onemocnění krvácení nebo špinění.

Mohou se objevit bolesti v křečích a může se objevit tlak v oblasti pánve nebo nohou. Může dojít k nepříjemným výboji, které se objeví jako žlutá nebo čirá kapalina. Může se také vyskytnout nějaká bolest nebo nepohodlí po pubiční oblasti.

Přestože tyto příznaky mohou naznačovat rakovinu dělohy, diagnózu nelze provést, dokud nebude vyhledána kvalifikovaná lékařská pomoc. Mohou existovat další příčiny těchto příznaků. Pokud se tyto příznaky vyskytnou, diagnóza rakoviny není automaticky a další příčiny mohou být příčinou.

Symptomy pokročilého rakoviny dělohy se liší od příznaků raných stadií. Pokročilé příznaky zahrnují žloutenku nebo žloutnutí kůže a / nebo bílých očí. Celkový pocit únavy je také častý. Úbytek hmotnosti může být dalším příznakem, který je doprovázen dýcháním.

Mohou také vzniknout potíže v oblasti střev. Črevo může být zablokováno a může dojít k tvorbě tekutiny v břiše. Mohou také vzniknout některé problémy s močovým měchýřem, včetně inkontinence. Hemorrhaging je další hlavní symptom rakoviny dělohy.

Pokud je rakovina zjištěna dostatečně brzy, pak jsou šance na úspěšné léčení. Pokud se vyskytne některý z výše uvedených příznaků, nesmí být zpoždění při vyhledání lékařské pomoci. Čekání na vyhledání pomoci bude škodlivé pouze pro léčbu nebo diagnózu lékaře.