Jaké jsou nejlepší cvičení s malým dopadem?

Existuje mnoho důvodů, proč byste mohli chtít cvičení s nízkým dopadem, než cvičení, které vyžadují skákat nebo přidávat na klouby větší váhu. Zranění, artritida, těhotenství, obezita, nebo dokonce jen jednoduchá preference pro jemnější cvičení jsou všechny důvody, proč si člověk může zvolit cvičení s nízkým nárazem. Jen proto, že cvičení mají malý dopad, neznamená to, že jsou snadné, nebo že nebudou mít prospěch celého těla. Existuje mnoho skvělých cvičení s nízkým dopadem.

Některé aerobní cviky s nízkým nárazem zahrnují jízdu na kole, plavání nebo dokonce pěšky. Jogging, tanec nebo aerobik, které vyžadují skákání, je třeba se vyhnout, ale step aerobik může často dostat tepové frekvence nahoru a pomůže spálit tuk bez zbytečného namáhání kloubů. Některé stroje v tělocvičně jsou skvělé volby pro tréninky s nízkým nárazem, zejména eliptické, veslové a stacionární kolo. Aqua aerobik, který se koná v bazénu, je jedním z nejlepších typů cvičení s nízkým nárazem, protože působí na celé tělo prakticky nulovým dopadem. Některé venkovní sporty, jako je pěší turistika nebo běžecké lyžování, mohou mít malý dopad, ale stále vynikající způsoby, jak se dostat do tvaru.

Aerobik nejsou jedinými možnostmi pro cvičení s malým nárazem. Jóga a Pilates jsou dva vynikající typy cvičení, které jsou mimo jiné přínosem pro práci celého těla, zvýšení síly, flexibility a držení těla. Jakékoliv cvičení prováděné na podlaze, jako jsou drtí, nohy nebo boční desky, mohou mít nízké nárazy, přesto jsou velmi účinné. Cvičení, které pracují na spodním těle, jako jsou výpady nebo dřepy, jsou také vynikající pro tonizaci.

Ačkoli všechny tyto cviky s nízkým účinkem mohou být účinné, může být nezbytné pracovat trochu tvrději, abyste získali tytéž výhody a získat tak vysokou srdeční frekvenci jako někdo, kdo jogguje nebo tančí. Jedním ze způsobů, jak to udělat, je zapojit celé tělo co nejvíce. Například při živé chůzi se pokuste také pumpovat ruce. Může být nutné rychleji plavat, plavat nebo bicyklovat, aby se zvýšila srdeční frekvence na zónu snižující hmotnost.

Před začátkem jakéhokoli druhu cvičebního programu, dokonce i s nízkým nárazem, pokud se jedná o zranění, těhotenství, artritidu nebo jakýkoli jiný zdravotní problém, je nejlepší se poradit s lékařem. Bude schopen specifikovat cvičení, která by se neměla provádět. Obecně platí, že existuje spousta způsobů, jak se dostat do tvaru za použití pouze cvičení s nízkým dopadem, jen trochu kreativity a výzkumu.