Jaké jsou příznaky kuřice?

Kuřecí neštovice nebo varicela je běžná dětská nemoc způsobená lidským virem varicella zoster-virus. Je to nepříjemný stav, ale většina z nich dělá úplné zotavení. Vystavení někomu jinému s tímto onemocněním ve školním prostředí, nebo na playdate, je obecným prostředkem přenosu. Avšak inkubace viru může trvat až dva týdny před příznaky.

Počáteční příznaky kuřice jsou obvykle ignorovány. Jeden může mít mírné nazální kongesce, ztrátu chuti k jídlu nebo se může cítit unavený nebo běhat dolů. Tyto příznaky se mohou objevit po dobu jednoho dne nebo dvou před jinými projevy onemocnění. V tomto okamžiku je možná nákaza. Takže jestliže člověk neměl kuřici a byl vystaven někomu, kdo přišel s rozpoznanými příznaky den nebo dva po expozici, je stále ještě zcela možné, že se virus poruší.

Dalším příznakem varicela je vyrážka, která může být přítomna kdekoli na těle. Obvykle se vyvíjí nejprve na kmeni a pak se rozprostírá do zbytku těla. Může se také vyskytovat v ústech, na dlaních rukou, na pohlavních orgánech nebo na pokožce hlavy.

Nejprve se zdá, že vyrážka je sbírka malých puchýřů. Počet blistrů se značně liší. Někteří lidé, zvláště velmi malé děti, mohou vykazovat pouze jeden nebo dva puchýře. Není neobvyklé, že má více než 100 puchýřů pokrývajících tělo.

Během dvou až tří dnů od puchýřů, které se objeví, se zlomí a stanou se rány. To je nejvíce nepříjemné období pro ty, kteří jsou postiženi varicelly, protože vředy mohou svědit. Škrábání vředů může způsobit tvorbu sekundárních infekcí a může také způsobit zjizvení, takže je třeba se vyhnout poškrábání. Calamine lotion a ovesné vločky mohou pomoci zmírnit některé svědění.

Vředy se začínají kroutit a tvoří se asi 10 dní po tvarování. Jakmile jsou všechny rány poškrábány a kůra spadne, existuje malé riziko šíření nemoci jiným osobám. Děti mohou mít i během prvních dnů tohoto onemocnění mírnou horečku. Horní teplota vyšší než 101 ° F (38,33 ° C) může naznačovat infekci jedné nebo více vředů. Jeden by měl kontaktovat lékaře, pokud horečka trvá i po prvních dnech vzplanutí puchýřů nebo jestliže některá z vředů se zdá být plná hnisu. Děti s horečkou by nikdy neměly dostávat aspirin, protože tento virus může způsobit velmi závažný Reyeův syndrom, když je užíván aspirin.

Ženy, které během těhotenství snášejí kuřata, mohou přenést virus na své nenarozené děti. To může být velmi nebezpečné zejména v prvních třech měsících těhotenství a může vést k růstovým problémům a vadám. Doporučuje se, aby ženy, které neměly tuto chorobu, dostaly očkování proti kuřecím kuřatům několik měsíců předtím, než se pokoušely otevírat.

Starší děti, mladiství a mladí dospělí mají pravděpodobně závažnější případy varicella než malé děti. Obvykle mají více rázů, běží po delší dobu a mohou se setkat s nevolností.

Největší komplikací tohoto onemocnění u zdravého dospělého nebo dítě je infekce vředů, které vedou buď k infekcím krve strep nebo staph. Opary by měly být pečlivě hodnoceny a měl by být kontaktován lékař, pokud se zdá, že jsou infekce vředy. Ti s ohroženým imunitním systémem mohou být velmi nemocní u kuřicích neštovic a někteří mohou dokonce umírati z nemoci. Anti-virové léky mohou pomoci snížit míru úmrtí a učinit tento stav méně závažným pro osoby s onemocněním jako HIV nebo lupus.

Vzhledem k těmto vzácným případům byste nikdy neměli jít do lékaře nebo do nemocnice, pokud máte podezření na neštovice, aniž byste nejprve informovali lékaře o svém podezření. Nemocnice, kliniky a lékařské ordinace mají často zavedeny protokoly pro vyšetření pacientů s podezřením na výskyt varikel. Člověk může muset počkat v jednom autě nebo přijít za několik hodin, aby se zabránilo přenosu viru na ty, kteří mají určité nemoci nebo jsou těhotné.

Očkování proti ovcím kočkám se nyní často dětem dětem. Některé děti však nemohou očkovat v důsledku alergií. Přibližně 80% těch, kteří vakcínu obdrží, je imunní vůči viru. Dalších 20% může dostat virus v mnohem méně závažné formě. Ve většině případů jediný případ kuřecí kočky činí jednoho člověka nemocným pro život. Ve vzácných případech se však může jednat o druhý případ.