Jaké jsou některé aspekty výživy pro těhotné ženy?

Pokud jste těhotná, vaše dieta musí být změněna tak, aby se přizpůsobila dodatečné energii, kterou budete potřebovat, jak vaše dítě roste. Nejste přesně “jíst pro dva”, protože vyvíjející se embryo není ani při koncepci vidět. Normální porodní hmotnost je asi sedm liber, takže jíst nadbytek může jednoduše přidat extra libry do vašeho pasu. Dieta je však riskantní a je třeba se vyvarovat. Vaše tělo potřebuje dobré živiny, když jste těhotná, abyste udrželi jak své zdraví, tak zdraví vašeho vyvíjejícího se dítěte.

Některé ženy s nadváhou, které jsou těhotné, mohou mít omezenou dietu. Nicméně, většina žen by měla očekávat, že přidá asi 300 kalorií denně do své normální stravy. Ideální přírůstek hmotnosti je asi 27 liber, ale to se liší.

Prvním aspektem výživy při těhotenství je doplnění kyseliny listové. Žena, která plánuje otěhotnět, by měla v ideálním případě začít s užíváním kyseliny listové asi tři měsíce, než se pokusí o dítě. Někdy je těhotenství šťastným překvapením, a pokud nepoužíváte žádné antikoncepce, měla by být kyselina listová součástí každodenního doplňování. Kyselina listová snižuje výskyt vrozených vad páteře, jako je spina bifida.

Většina žen může snadno dostat předepsaný přípravek obsahující kyselinu listovou, železo, vitamin A a další. Mnoho zdravotních potravin prenatální vitamíny jsou také bezpečné. Nicméně, jeden by měl sledovat hladinu vitamínu A v těchto produktech. Vitamin A z rybích jater může být obzvláště nebezpečný, takže se vyhněte tomuto zdroji. Zvyšte bezpečnou úroveň konzumací ovoce a zeleniny s oranžovou dužinou, jako je zimní squash, sladké brambory, mrkev nebo meruňky.

Kromě doplňování stravy obsahují jiné nutriční doporučení těhotným ženám konzumaci vysokých bílkovin a vlákniny. Snažte se najít střední až dobré zdroje vlákniny přeskočením bílého chleba nebo těstovin a výběrem celé pšenice místo toho. Také, zahrnout spoustu zelených zelenin ve vaší stravě, protože jsou skvělými zdroji jak vlákniny, tak i železa.

Maso, vejce a mléčné výrobky jsou vynikajícími zdroji bílkovin. Při těhotenství je třeba zabránit tomu, aby byla ryba z důvodu vysokého obsahu rtuti. Ačkoli měkké sýry mohou být báječné, některé mohou obsahovat brucelózu, ošklivé bakterie, které mohou ovlivnit jak ty, tak vaše dítě, takže je třeba se jim vyhnout. Pokud máte tendenci k vegetariánskému životnímu stylu, nezapomeňte zahrnout spoustu mléka a vajec, protože mají vysoký výtěžek bílkovin.

Pokud jste laktóza – bez tolerance, můžete i nadále umět trávit jogurt s aktivními kulturami. Pokud skutečně nemůžete strávit žádný mléčný výrobek, zvážíte nákup produktů, které jsou obohaceny o vápník. Můžete si například koupit tofu bohatý na vápník. Pokud je nutný doplňkový doplněk vápníku, neberte jej se železem, protože železo brání vstřebávání vápníku.

Stejně jako vyhnout se měkkým sýrům jsou těhotné ženy zvláště náchylné k několika dalším bakteriím, které mohou způsobit onemocnění u matky a dítěte. Listeria, která je bakterií nacházejících se na maso deli a špatně vyprané zeleniny, může způsobit silné zvracení a průjem. Salmonely mohou být smluveny z vařených vajec nebo z kuřecího masa. E. Coli, nejhorší ze svazku, se nejčastěji vyskytuje v surovém masa. Při těhotenství buďte zvlášť opatrní při přípravě a konzumaci těchto potravin, abyste předešli nebezpečným onemocněním.

Chcete-li bojovat proti ranní nemoci během těhotenství, pomáhá vám mít k dispozici škrobové jídlo první ráno. Mnoho žen drží některé krekery u jejich postele. Je důležité jíst před vstupem do postele. Jen pár kreknerů může pomáhat udržet ranní nemoci v zálivu.

Ačkoli jste ještě jedli pouze pro 1 plus, je to v pořádku, občas si dopřejte lahůdku. Nicméně, pokud máte vysoký obsah cukru v moči, může váš porodník požádat, abyste se zdržel spotřeby cukru, aby vyloučil gestační diabetes. Pokud to není záležitost, pokračujte a zvykněte na to, aby to občas pomohlo. Jen nemusíte mít na každém jídle a každý den.