Jaké jsou nejlepší potraviny pro dieta rosacea?

Nejlepší potraviny pro dieta rosacea jsou ty, které obsahují málo kyseliny. Potraviny jako celozrnné, bobule, ořechy, jogurt a zelenina jsou považovány za ideální. Doporučuje se také užívat více vitaminů denně a snažit se konzumovat potraviny s vysokými hladinami antioxidantů. Některé potraviny s vysokým obsahem antioxidantů zahrnují špenát, růžičkové klíčky a brokolici. Přijatelné maso na dietě rosacea zahrnuje kuře, krůty a ryby.

Potraviny, které se mají vyhnout z diety rosacea, jsou obvykle ty, které obsahují spoustu cukru, tuku a koření. Kofein a alkohol mohou také zhoršovat vzhled růžovky, protože mají tendenci zvyšovat návaly obličeje dilatací krevních cév. Je důležité mít na paměti, že i když člověk konzumuje potraviny, které jsou přijatelné pro dietu rosacea, potraviny mohou stále způsobovat problémy v závislosti na tom, jak jsou vařené. Schopnost určité potraviny minimalizovat příznaky růžovky by mohla být potlačena přidáním různých koření a koření. Varení zdravých potravin v množství oleje a másla může také způsobit, že mají negativní vliv rosacea.

Lidé s růžovkou by se měli obvykle vyhýbat všem čajům, které obsahují kofein, ale stále mohou užívat většinu čajů bez kofeinu bez problémů. Mnoho druhů bylinných čajů neobsahuje kofein. To může být nejlépe pro osobu, která dovolí horké čaje ochladit, dokud nedosáhnou pokojové teploty před pitím, protože jakýkoli typ extrémně teplého jídla nebo nápoje může zhoršit příznaky růžovky. Lidé, kteří nemají chuť vlažných nápojů, mohou nechat svůj čaj a další nápoje nechat chladit před spotřebou.

Kromě kofeinu mohou mléčné výrobky také způsobit problémy pro osoby s růžovkou. Mohlo by to být dobrý nápad pro osobu, která jí a pije mnoho výrobků obsahujících mléčné výrobky, aby snížila, kolik spotřebovávají. V některých případech přechází z mléka na sójové mléko na to, aby snížilo příznaky růžence, aniž by vyřadilo všechny ostatní druhy mléčných výrobků.

Lidé, kteří se pokoušejí odstranit cukr ze stravy ve snaze zmírnit příznaky růžence, by se neměli snažit nahradit umělé sladidlo. Imitace cukrů může být stejně špatná, ne-li horší, než skutečný cukr. Až 30 procent lidí s rosacei hlásí nárůst příznaků po použití umělých sladidel. Možná alternativa pro někoho s růžovkou, která má chuť na sladkosti může být tmavá čokoláda. Je důležité si ujistit, že procento horké čokolády je nejméně 70 procent, protože vyšší procento čokolády znamená nižší procento cukru.