Jaké jsou domácí prostředky pro pálivé záření?

Pálení žáhy, známý také jako nadýmání, poruchy trávení, dyspepsie a borborygmus, je zdravotním stavem, který po jídle nebo pití způsobuje bolest na hrudi nebo břišní nepohodlí. Mezi další příznaky pálení žáhy patří pocit pálení nebo tlak v oblasti kolem jater, mírná nevolnost a pocit plnosti v břiše. Nadměrný plyn a pálení, stejně jako bručení žaludku, jsou další příznaky. Osoba trpící pálením žáhy může také cítit bolest mezi rameny nebo na krku.

Odborníci si nejsou jisti přesným příčinou pálení žáhy, i když se zdá, že spouští několik příhod. Například, polykání vzduchu při jídle nebo pití může vést k pádu záhy. Nadměrné kouření, stejně jako jíst určité potraviny, je další příčinou.

Potraviny spojené s pálením žáhy zahrnují mastné, smažené a kořeněné potraviny. Rajské produkty a citrusové plody jsou také běžnými příčinami, stejně jako čokoláda, máta peprná a pepř. Káva, čaj s kofeinem a alkohol jsou dalšími způsoby pálení žáhy.

Existuje několik kroků, které může člověk přijmout, aby zabránil pádu záhy. Jedním takovým krokem je zdržet se kouření při jídle nebo těsně před jídlem. Je to proto, že kouření povzbuzuje polykání vzduchu a zpomaluje trávení jídla, které obě spouští pálení žáhy. Dále byste měli sledovat druhy konzumovaných potravin a dbát na to, aby nedošlo k jídlu, které zpravidla způsobuje pálení žáhy.

Při jídle je nejlepší sedět ve vzpřímené poloze. Důkladně je třeba pečovat o potraviny a alkohol by neměl být konzumován současně. Poté může malá chůze pomoci zlepšit trávení. Úsilné cvičení by se však mělo vyhnout po jídle velkého jídla.

Pro mnoho pacientů s pálením žáhy, jíst trochu čerstvého zázvoru může odstranit příznaky pálení žáhy. Může se také předcházet pálení žáhy při jídle s jídlem. Může být přidáván do jídla, užíván jako kapsle nebo v čaji. Většina herbalistů doporučuje užívat 500 mg se sklenicí vody po jídle, aby se zabránilo páření žáhy. Sklenka zeleného čaje po jídle může být také přínosná, protože stimuluje trávicí systém těla.

Papája enzymy, které lze zakoupit v žvýkací formě, také pomáhají při trávení. Užívání pilulky po jídle může zabránit pádu záhy. Zvyšuje se také množství vlákniny a vody spotřebované denně. Vlákno pohlcuje kyseliny a plyn, zatímco voda pomáhá zbavit tělo toxinů.