Jaké jsou společné účinky prenatálních vitamínů?

Těhotné ženy často berou prenatální vitamíny, aby udržely zdravé těhotenství, ale často mají tolik účinku na své tělo jako jejich nenarozené děti. ” Existují jak dobré, tak špatné účinky prenatálních vitamínů. Některé z příznivých účinků zahrnují zvýšení plodnosti u žen, které doufají, že otěhotní, zvýší energii, zdravý růst vlasů a nehtů a samozřejmě zdravé nenarozené dítě. Na druhou stranu, některé ženy mají vedlejší účinky, které jsou obtěžující, od nevolnosti a zvracení po zácpu a bolesti hlavy. Pokud jsou pozorovány negativní účinky, je důležité poradit se s lékařem o pomoci při hledání prenatálního vitamínu, který nezpůsobuje tyto problémy.

Hlavním bodem prenatálních vitamínů je zajistit, aby se nenarozené dítě vyvíjelo správně, protože složky jako kyselina listová mohou snížit riziko vzniku defektů neurální trubice, jako je například spina bifida. Navíc vápník je důležitý pro růst kostí, zatímco železo zajišťuje, že kyslík je správně přenesen z plic do buněk v tkáni. Zatímco tyto přínosy jsou zvláště důležité pro vývoj plodu, jsou také užitečné pro ženy, které se snaží otehotní, protože správné vitamíny mohou dělat dělohu pohostinné místo pro embryo a také snížit riziko vrozených vad ještě před koncepcí. Z těchto důvodů se doporučuje užívání prenatálních vitamínů jak před, tak během těhotenství.

Ve skutečnosti pozitivní účinky prenatálních vitamínů se týkají těhotné ženy i plodu. Například extra vápník zajišťuje, aby plod nepřijal vápník v kostech své matky, aby mohl růst. Železo je také užitečné při zachování anémie v zálivu, která může rychle vypalovat energii. Kromě toho komplex vitaminu B, který obsahuje některé prenatální pilulky, může pomoci zlepšit růst vlasů a nehtů a může dokonce pomoci vyčistit kůži. Těhotné ženy se proto mohou těšit na některé příznivé účinky užívání prenatálních vitamínů.

Některé ženy bohužel prožívají nežádoucí účinky tohoto druhu pilulky, které je odrazují od toho, aby ji nadále užívali. Mezi nejčastější negativní účinky prenatálních vitamínů patří nevolnost a zvracení, zácpa, poruchy trávení, průjem, bolesti hlavy a nespavost. Nadbytečný plyn, změna barvy moči, únava a svalové bolesti byly také hlášeny jako vedlejší účinky některých prenatálních tablet. Když se tyto účinky ucítíte, lékaři obvykle doporučují jiný vitamin, nebo dokonce jinou formu, jako jsou žvýkací nebo kapalné prenatální doplňky. Pokud jsou negativní účinky prenatálních vitamínů stále pociťovány, někteří lékaři mohou naznačovat zvýšení příjmu určitých potravin, aby získali správné živiny.