Jaké jsou některé příznaky tmj?

Temporomandibulární porucha kloubů (TMJ) je stav, který ovlivňuje chrupavku kolem temporomandibulárního kloubu, spáru mezi čelistní a lebkou. Řada příznaků je spojena s TMJ a tyto příznaky se mohou lišit v závislosti na pacientovi a závažnosti problému. Někdo, kdo zažívá některé z těchto příznaků, by měl pravděpodobně vyhledat lékařskou pomoc, aby zjistil, zda je nebo není příčinou TMJ.

Tento spoj je nesmírně důležitý, protože spojuje lebku s mandibou, pohyblivou část, která lidem umožňuje jíst, pít a mluvit. TMJ se zdá být přineseno mnoha způsoby, přičemž stres je hlavní příčinou, protože stres způsobuje, že lidé mají napětí v čelistích a tvářích. Jedním z nejčastějších příznaků TMJ je popálenina či kliknutí čela, které mohou být vedle pacienta slyšet i ostatním.

TMJ může způsobit bolest po celé tváři, nejen kolem čelisti. Při práci zhora dolů mohou symptomy TMJ zahrnovat bolesti hlavy, bolesti na čele a extrémně citlivou pokožku hlavy. Stav může také způsobit bolest očí, rozmazané vidění, zalévání očí, citlivost na světlo a pocit tlaku za očima. TMJ může také způsobit bolest na tváři, bolest kolem očí a bolest kolem krku. Někteří lidé s TMJ prožívají příznaky v uších, jako je bzučení, zvonění, popadávání a bolestivost také.

Jednou z charakteristických znaků TMJ je obtížnost otevření a zavření čelisti. Někteří pacienti mají záchvatové epizody, v nichž nejsou schopni pohybovat se čelistmi bez pomoci manuální manipulace. Stav může také způsobit tupou, bolestivou bolest po celé čelisti spolu se zalomením a broušením zubů, zejména v noci nebo v období stresu.

Existuje řada přístupů k léčbě TMJ. Mnoho lékařů se zaměřuje na snížení stresu, aby se dostalo k hlavní příčině stavu, v naději, že se TMJ sám vyřeší. Lékaři mohou také předepisovat masáž, protizánětlivé léky a podobné léčebné postupy, které pomáhají vyřešit bolest spolu s ochranou kousnutí, aby se zabránilo mletí zubů v noci. V extrémních případech může být nutná chirurgická korekce k léčbě zánětu kloubu, zvláště u pacientů, kteří dovolí, aby jejich TMJ neuplynula delší dobu.