Jaké jsou přírodní antikoagulancia?

Přírodní antikoagulancia jsou ředidla, která se vyskytují v přírodě. Namísto ztenčování krve, jak naznačuje název, ředidlo krve znesnadňuje srážení krve. Antikoagulancia je typicky předepisována pacientům, kteří jsou vystaveni riziku určitých onemocnění, jako jsou srdeční záchvaty a mrtvice. Mezi mnoha přírodními antikoagulanci patří některé vitamíny, byliny a látky získané ze živočišných zdrojů. Ačkoli tato látka má vlastnosti snižující krevní vlastnosti, člověk se může vyhnout nebezpečným důsledkům mluvení se svým lékařem před použitím jako antikoagulancia.

Česnek, vitamín E, vrbová kůra a rybí tuk jsou mezi látkami známými pro jejich přirozené vlastnosti pro ředění krve. Některé další zahrnují zázvor, červený jetel, ginkgo biloba, heřmánek a kajenský pepř. Mnoho lidí je považuje za užitečné, protože nejen pomáhají předcházet abnormálním srážením, ale přinášejí i další výhody. Například některé z těchto přírodních antikoagulancií se používají při ochucování jídla, podporují celkové zdraví, zmírňují napětí a dokonce léčí příznaky deprese.

Přestože mnoho přírodních látek má antikoagulační vlastnosti, obvykle se nepřijímají jako náhrada léků určených k ředění krve předepsaných lékařem. Obvykle se doporučuje, aby lidé užívali antikoagulační léky na závažné stavy, jako jsou srdeční onemocnění. Užívání osvědčené účinné dávky léků v takové situaci je kritické a zdravotní experti obvykle doporučují spolehlivost přírodních ředidel krevního přípravku, je příliš nízká, aby se nahradilo osvědčenými léky.

Výjimkou z obecného vyloučení přírodních antikoagulancií pro primární léčbu je látka nazývaná heparin. Tato látka se přirozeně vyskytuje v lidských tělech stejně jako u některých jiných savců a pomáhá předcházet abnormálním srážením krve. Heparin se často používá při léčbě krevních sraženin a může být pacientovi podán intravenózní (IV) čárou nebo injekcí. Je známo, že iv dávky pracují rychleji než injekce a mohou být použity pro kritické případy.

Pokud má osoba zájem o použití přírodních ředidel k doplnění léčby, může se stát, že nejdříve konzultuje s lékařem. Většina odborníků doporučuje zabránit nadměrnému používání přírodních látek s antikoagulačními vlastnostmi, zatímco osoba užívá také farmaceutické ředidla krevního řečiště. V takovém případě může kombinace přírodních antikoagulancií a léků na předpis zvýšit riziko pacientových nežádoucích účinků nebo komplikací. Například vysoká hladina přirozeného užívání antikoagulancií v kombinaci s předepsaným lékem může způsobit abnormální krvácení, krvácení z nosu a podlitiny. Někteří lidé mohou také zaznamenat krev v moči jako výsledek.