Jaké jsou nejlepší detoxikační potraviny?

Ať už chceme sledovat skutečný detoxifikační proces k čištění těla nebo prostě chceme začít jíst více zdravých detoxikačních potravin, existuje mnoho potravin, které mohou tělo těžit. Před zahájením detoxikačního programu se ujistěte, že jste se u lékaře ujistili, že je bezpečný a dostanete potřebnou lékařskou pomoc. Nemusíte se řídit konkrétním programem detoxikace, avšak jednoduše zvyšovat množství detoxikačních potravin a snižování zpracovaných potravin může mít velký vliv na zdraví.

Detoxické potraviny typicky zahrnují zeleninu, ovoce, celozrnné a luštěniny. Ovoce jako jahody, jablka, pomeranče, citróny a limety se doporučují během detoxikace, protože jsou snadno strávitelné a mají vysoký obsah vlákniny a vody. Je velmi důležité pít dostatek vody každý den, ale především při detoxikaci. Někteří lidé zjistili, že trochu citronu přidaného do vody to dává o něco více chuti, stejně jako zlepšení trávení. Zelený čaj může také být prospěšnou součástí stravy.

Zelenina je dalším základním kamenem detoxikační diety. Zelená listová zelenina je nejlepší, jako je salát a brokolice, stejně jako kale, špenát, chard a rukolou, mimo jiné. Snažte se jíst pestrou zeleninu, jako jsou papriky, mrkev a řepa, všechny tyto druhy zeleniny jsou bohaté na živiny a výborné detoxikáty. Česnek a cibule by měly být zahrnuty do detoxikační stravy.

Při přípravě salátu se vyhýbejte tomu, aby se šalát oblékal na salát, místo toho zkuste nějaký jednoduchý olivový olej nebo balsamicový ocet. Nakonec jsou celá zrna a luštěniny také dobrou detoxikací. Přepněte např. Bílou rýži na hnědou rýži. Většina lidí se vyhýbá konzumaci chleba, pokud jde o detoxikační dietu, ale pokud se člověk rozhodne jíst chléb, ujistěte se, že je vyroben z celých zrn. Ledvinné fazole, černé fazole a garbanzo fazole mohou být také součástí detoxikační stravy. Navíc se někteří lidé rozhodnou jíst ořechy a semena na občerstvení.

Všechny tyto detoxikační potraviny jsou zdravými složkami vyvážené stravy. Ovoce a zelenina mohou také obsahovat antioxidanty, které mohou odstranit volné radikály z těla a zabránit poškození buněk. Kromě konzumace těchto příznivých potravin je důležité omezit zpracované občerstvení, jako jsou čipy a sušenky, zkusit snížit množství soli ve stravě a snížit spotřebu sody a sladké konzumace.