Jaké jsou běžné příčiny horečky a nočního pocení?

Horečka a noční pocení jsou příznaky, které mohou mít různé příčiny, od normálních změn hormonů, zejména během menopauzy až po těžké zdravotní stavy, jako je tuberkulóza. Možnosti léčby jsou stejně různé jako potenciální příčiny, jelikož základní stav musí být náležitě diagnostikován a léčen individuálně.

Noční pocení se často vyskytují vždy, když je přítomna horečka. Časté infekce, jako je běžné nachlazení, mohou u některých pacientů způsobit oba příznaky a obvykle po vyléčení infekce samy odjedou. Neexistuje žádný účinný lék na léčbu většiny virových onemocnění, jako je nachlazení, ale léky, které jsou bez lékařského předpisu, často poskytují úlevu od příznaků. Bakteriální infekce mohou také způsobit horečku a antibiotika na předpis jsou často předepsána těm, které tělo nemůže zotavit sám.

Menopauzální ženy často pocítí horečku a noční pocení kvůli výkyvům hormonů během této doby. Když jsou tyto příznaky přítomny, gynekolog často provede krevní testy, aby zjistil, zda jsou hladiny estrogenu normální. V některých případech hormonální substituční léčba může pomoci zmírnit tyto příznaky menopauzy. Přípravek na spánek může být předepsán, protože se často vyskytuje nespavost jako důsledek změn hormonů.

Pokud se tyto příznaky stávají přetrvávajícím problémem, lékař bude pravděpodobně objednávat testy, aby zjistil, zda je přítomna vážná nemoc, jako je tuberkulóza nebo leukémie. Včasná diagnóza těchto stavů může zvýšit šance na úlevu symptomů a pomoci předcházet komplikacím. Ve většině případů však tyto příznaky nesouvisejí s takovými závažnými stavy.

Tam jsou některé změny životního stylu a domácí léky, které mohou pomoci poskytnout některé úlevy od horečky a noční pocení. Například někteří lidé zjistili, že snížení teploty v místnosti před spaním často dovolí jim spát lépe a zabránit nespavosti kvůli nepohodlí těchto nepříjemných příznaků. Užívání chladné sprchy a pití sklenice vody těsně před spaním je často užitečné také.

Užívání dávky aspirinu nebo acetaminofenu těsně před spaním může snížit horečku, která často vede k nočnímu potu. Vyhnout se cvičení nebo horké lázně těsně před spaním může také pomoci předejít těmto příznakům. Kofein, cigarety a alkohol mohou zvýšit krevní tlak, což zvyšuje možnost nočního potu, takže se vyhnout tomu, že se tyto věci pozdě v noci mohou ukázat jako přínosné. Mnoho pacientů také těží z vedení záznamu o spánku, který pomáhá sledovat vše, co může přispět k problému, jako je pokojová teplota nebo emoční stres.