Co jsou role válců?

Hlava válce jsou řada pohybů v protahovací cvičení, které se zaměřuje na svaly na krku a v menší míře na svaly ramena a horní části zad. Obvykle jsou součástí rozcvičení před nebo po tréninku, ale hlavně mohou být velmi uvolňující, aby se pravidelně prováděly po celý den, aby se uvolnilo napětí na krku, ramenou a zádech. Ve skutečnosti hodně lidí považuje válce hlavy za skvělé “pracovní cvičení”, které lze provádět nenápadně, když sedíte u stolu při práci, abyste zmírnili určitou svalovou stálost, kterou mnozí pracovníci dostávají ze stresu a sedí v jedné pozici po dlouhou dobu Času.

Válcování hlavy může být provedeno v různých polohách, ale nejčastěji se provádí buď stojící nebo klečení na ruce a kolena na podlaze. Většina fitness vybavení skutečně doporučuje, aby jednotlivci nezahrnuli pohyb hlavy hlavy otáčením krku během roztažení, a to navzdory názvu “válce hlavy” a místo toho naznačují, že jemný sklápěcí pohyb s návratem do středu, vzpřímenou polohou mezi každou Pohyb je nejbezpečnější způsob, jak provést tento úsek. Tímto způsobem může být hlava buď jemně vytažena ke každé straně rukama, nebo prostě klesla na rameno, aby gravitaci jemně natáhla svaly. Hlava je také často spadnutá dopředu, s bradou na hrudník, natáhnout zadní část krku. Někteří lidé se rozhodnou také klesnout hlavu dozadu, ale někteří fitness profesionálové doporučují, aby to nedošlo k zranění.

Je důležité, aby se všechny tyto pohyby prováděly pomalu. Přestože instrukce z mnoha různých zdrojů používají výraz “upustit hlavu”, je to potenciálně škodlivé, aby skutečně ponechala hlavu spadnout rychlým pohybem. Namísto toho jemně zvedněte a snižte hlavu směrem k ramenům a hrudníku a případně směrem k zadní části a zajistěte, aby byla hlava zpět do neutrální polohy mezi každým pohybem, aby se zajistilo, že hrdlo není natočeno ve válcovém pohybu.

Stejně jako u jiných cvičení okamžitě ukončete cvičení, pokud je pohyb bolestivý nebo nepříjemný. To platí zejména pro takové cvičení, které zahrnují hodně pohybu páteře. Také osoby s poraněním zad nebo krku by se nejprve měli zeptat lékaře, zda je bezpečné provádět rolování hlavy a jiné podobné cviky.