Co jsou chiggers?

Možná, že jeden z nejobávanějších a nejoblíbenějších škůdců v létě je drobný chigger, škůdce s kousnutím, který zabalí velký úder. Chiggers, které jsou mladistvými roztoči, patří do rodiny roztočů Trombiculidae. Jsou malé – měří asi 1 / 100th centimetru (.4mm) – šest legged, a červená. Chiggers jsou příbuzní klíšťatům a patří do rodiny pavoukovců. Ve Spojených státech se v teplých letních měsících nacházejí především na jihu, středozápadě a jihovýchodě. Různé příbuzné druhy roztočů žijí po celém světě, s trombiculidae alfreddugesi primárně nalezenými v USA a trombiculidae autumnalis nalezenými ve Spojeném království.

Důvodem, proč je tento roztoč tak legendární, je to, že červené, svědící okraje, které způsobí na jejich netušící kořisti, se zdá být pro takové maličké stvoření nemožné. Pro každého, kdo utrpěl chiggerový útok v plném rozsahu, mohou svědčit o síle jeho uhryznutí. Jedním obyčejným mýtem o chigru je, že se živí lidskou krví. Ve skutečnosti se chigrová strava skládá z zkapalněných buněk lidské kůže. Pouze mláďata tohoto typu roztočů se živí člověkem a zvířaty, a jakmile se pokoušejí (a přežijí útok), upadnou na zem a pokračují ve svém životním cyklu jako vegetariáni.

Další studna rozšiřující mýtus o chiggerů je to, že se vrhnou do kůže, aby se živili. To je pravděpodobně přetrváváno skutečností, že lemovky se zdají růst v průběhu času, a přetrvávají déle než vaše typické komára nebo blší kousnutí. Chiggery se nevhazují do kůže, ale spíše injekčně vkládají náustky do pokožky znovu a znovu a ponechávají své trávící sliny ke zkapalňování kožní tkáně. Oni zůstávají na sání zkapalněné tkáně po dobu několika hodin až dnů – pokud nejsou poškrábaný, kartáčovaný nebo omyt z povrchu kůže, než skončí.

Vzhledem k tomu, že chigger má složitou dobu injekcí slin na tlustší kůži, hledá tenčí, měkčí kůži, která se obvykle nachází v záhybech kolem kotníků, kolen, oblasti tříslů, pasu a podpaží. Vzhledem k tomu, že pokožka vytváří obranu v reakci na sliny, pokožka kolem oblasti krmení se vyvíjí do vytvrzeného okraje. Svědění a podráždění může trvat několik dní poté, co chigger dokončil své jídlo.

Chiggers milují vysokou trávu a teplé letní teploty. Vyhýbají se však příliš horkému, a když teploty klesnou pod 6 ° C, zemřou. Zdá se, že ženy a děti se dostanou o něco častěji kvůli jejich jemnější, tenší pleti, ačkoli pokud chtějí volit, chiggerové dávají přednost ptákům a plazům jako jejich cílovou kořist. Snažte se vyhnout se chiggerům tím, že nosíte dlouhé kalhoty a rukávy a zabalíte si kalhoty do bot. Bylo zjištěno, že repelenty hmyzu obsahující DEET jsou velmi účinné při odpuzování chiggerů. Pokud si myslíte, že jste zvedli některé z těchto škůdců, můžete je jednoduše otřít nebo omyt ve vaně nebo sprchovat mýdlem a vodou. Pokud trpíte chiggerovými kousnutími, můžete zmírnit svědění pomocí antihistaminiky, kalamínového lotionu nebo nejčastěji užívaných léků proti vyrážce.