Co jsou těžké nohy?

Těžké nohy jsou stavy charakterizované těžkým pocity na nohou. V mnoha případech může být doprovázena silnou bolestí. Tato porucha může být způsobena žilní insuficiencí, stavem, ve kterém žíly neumožňují návrat k srdci dostatečným množstvím kyslíku. To může být také způsobeno špatným oběhem nebo sedavým životním stylem.

Pacienti často hlásí pocit tíže dolní končetiny poté, co sedí po delší dobu. To často ztěžuje jejich vstávání a normální pohyb. Lidé, kteří trpí touto poruchou, mohou mít pocit, že jejich nohy mají váhu.

Pocit těžkosti může být někdy doprovázen bolestí. Přesto však ne všichni pacienti s těžkými nohami vykazují tento příznak. Pokud je přítomna bolest, může to být v jedné nebo obou nohách, ale je normálně cítit v obou končetinách současně.

Tento stav může být způsoben poruchami oběhu. Zvláště je to žilní nedostatečnost. Lidé, kteří trpí tímto onemocněním, mají problémy s tím, že jejich žíly přivádějí kyslík zpátky do srdce, jak se krví pumpuje. Ti, kteří sedí po delší dobu nebo často cvičí, mohou být také náchylní k této nemoci.

Lidé s těžkými nohami mohou mít také chladné nohy. Je to proto, že špatná cirkulace do dolních končetin vede k tomu, že se krev z nich volně pohybuje. Masáž se obvykle doporučuje pacientům, kteří mají tento nežádoucí účinek.

Toto onemocnění může být obtížné identifikovat, protože neexistují žádné testy, které by dokázaly přiměřeně měřit množství pocitů v nohou. Z tohoto důvodu se lékaři často musí spoléhat na svědectví osoby při diagnostice. Mnoho lékařů je na tuto poruchu skeptičkou a označuje své pacienty jako osoby s hypochondriasou, což znamená, že nadměrně zveličují pocity, že jsou nemocní.

Primární léčba těžkých nohou zvyšuje dolní končetiny, když spí nebo sedí po delší dobu. Jiní lidé věří, že lehké cvičení je účinné. Pití horkého čaje, nošení podpůrných punčoch a masáže jsou také způsoby, jak se s touto podmínkou vyrovnat.

Těžké nohy mohou být příznakem závažnějšího onemocnění, protože je typicky způsobeno poruchami oběhu. Lidé, kteří zaznamenávají pocity tíživosti nebo bolesti na dolních končetinách, by mohli chtít zvážit plánování fyzické prohlídky, která by vyloučila srdeční onemocnění. Mohlo by jim pomoci rychle dostat léčbu, což může zlepšit jejich zdraví i celkovou kvalitu života.