Jaké jsou příznaky ketózy?

Některé běžné příznaky ketózy zahrnují bolesti hlavy, únavu a nevolnost. Navíc se někteří lidé stěžují na to, že jsou po celou dobu studeni a chutná kov v jejich ústech. Jedním z nejlepších ukazatelů ketózy může být způsob, jakým člověk dechá vůní. Lidé, kteří procházejí ketózou, mají obvykle velmi sladké vůně, obvykle připomínající ovoce. Může to být dost špatné, že ho ostatní mohou cítit a člověk s tímto typem dechu může často skutečně ochutnat. Symptomy ketózy nejsou nutně nebezpečné a normálně rychle procházejí.

Ketóza je obvykle způsobena nízkou sacharidovou stravou. Když se člověk náhle přestane dávat tělu své sacharidy poté, co je zvyklý přijímat, jeho tělo reaguje tím, že místo toho vypálí přebytečné zásoby tuku. Ketóza je termín používaný k popisu procesu tuku spalujícího tělo jako paliva pro energii. Symptomy ketózy zřídka trvají déle než týden. Po této době se tělo obvykle používá k spalování tuku namísto cukrů pro energii.

Neexistuje skutečně jasná odpověď, zda ketóza je škodlivá. Lidé, kteří jsou proti nízkým hladinám sacharidů, mají tendenci věřit, že ketóza může být škodlivá, zatímco zastánci takové diety trvají na tom, že neškodí. Jedna věc, na které se většina odborníků shoduje, je, že forma ketózy vyvolaná cukrovkou může být nezdravá. Ketoacidóza je typ ketózy, který má tendenci mírnit diabetiky, a nastává, když nadbytek glukózy vzrůstá uvnitř těla. Tento typ ketózy může zvýšit příznaky, jako je dehydratace a nadměrné močení, které většina diabetiků má obvykle problémy a může měnit hladinu pH v krvi.

Osoba, která zažívá ketosu při nízkých sacharidových dietách, s největší pravděpodobností nepředstavuje žádné nebezpečí, ale měla by věnovat pozornost tomu, jak závažné jsou její příznaky. Pokud se příznaky ketózy dostanou do bodu, kdy je obtížné jít o každodenní rutinu, může být pro člověka dobrý nápad pokračovat a jíst některé zdravé sacharidy. Dále by se člověk měl ujistit, že užívá více vitamínů každý den, aby pomohl vyloučit, jaké živiny mu chybí, a zároveň se snaží zhubnout. Přidání vitamínů do stravy s nízkým obsahem sacharidů může také pomoci zmírnit symptomy ketózy.