Jaké jsou běžné příčiny nočního potu během těhotenství?

Podle mnoha lékařů je nejčastější příčinou nočního potu během těhotenství snížená hladina hormonu nazývaného estrogen. Dieta, cvičení a určité léky by mohly být také faktory přispívající. V některých případech mohou být základní příčiny problému také určitá nemoci nesouvisející s těhotenstvím. Noční pocení jsou považovány za poměrně běžné problémy v těhotenství a obvykle končí několik týdnů po porodu.

Zdá se, že výzkum ukazuje, že většina žen trpí hormonální nerovnováhou během těhotenství, zejména v hormonu estrogen. Tyto nerovnováhy mohou ovlivnit oblast mozku nazývanou hypotalamus, který je podle všeho zodpovědný za kontrolu, jak tělo reaguje na teplotu. Při normálním fungování hypotalamus zpravidla způsobuje, že se tělo potří, když se příliš horko. Kolísavé hladiny estrogenu mohou tuto reakci nesprávně spustit.

Kořeněná jídla spolu s kofeinovanými nápoji a potraviny, které mají vysoký obsah cukru, mohou v průběhu těhotenství způsobit noční pocení. Tyto potraviny obvykle zvyšují metabolismus těla, což může vést k pocení. Mnoho těhotných žen má tendenci být sedavější a to – zejména v kombinaci se špatnou stravou – může vést k většímu počtu problémů se spánkem, včetně nočního pocení.

V některých případech mohou být některá onemocnění příčinou nočního potu během těhotenství. Patří mezi ně bakteriální infekce, rakovina nebo diabetes. Mnoho těhotných žen trpí gestačním diabetem, porucha, která obvykle zmizí několik měsíců po porodu. Obvykle je způsobena rychlým přírůstkem hmotnosti a je obecně častější u starších těhotných žen.

Některé léky mohou také vést k nočnímu potu během těhotenství. Anti-nausea lék a některé anti-depresanty jsou věřil být nejvíce obyčejný z nich, protože oni mají tendenci způsobit zvýšenou teplotu těla. Tam jsou také bolesti, které by mohly mít potenciál způsobit stav.

Noční pocení jsou obecně horší během počátku a konce těhotenství, protože to je tehdy, když tělo obvykle prochází nejsilnější hormonální nerovnováhou. Aby se minimalizovaly ty nejhorší z těchto účinků, některé ženy se pokoušejí provést změny ve stravě a životním stylu, stejně jako některé poměrně jednoduché environmentální kontroly. Udržování ložnic co nejteplejší a nošení lehkých spacích oděvů by mohlo pomoci některým ženám. Použití menších přikrývek nebo udržování otevřeného okna také může v některých případech snížit závažnost pocení. Tam jsou některé přírodní bylinné léky k dispozici, ale těhotné ženy obecně doporučuje, aby se se svými lékaři zkontrolovat před přijetím jakéhokoli druhu léků, bylinných nebo jinak.