Jaké jsou výhody stravy halal?

Halalová strava může být prospěšná tím, že pomůže snížit hladinu cholesterolu, nasyceného tuku a příjmu alkoholu. Halal, což znamená, že je povoleno nebo povoleno v arabštině, je dieta a životní styl následovníků islámu. Zahrnuje omezení řady potravin, včetně vepřového masa, z vlastní stravy i abstinence od alkoholu. Pokud se člověk řídí touto dietou kromě jídla jiných zdravých potravin, může mít menší riziko určitých zdravotních potíží.

Tato strava je zvláště prospěšná, když se dieter soustřeďuje na zdravé stravování jako celok, kromě omezení, která plán stravování vyžaduje. Halalová strava obvykle vylučuje řadu potravin, včetně vedlejších produktů z vepřového nebo vepřového masa, potraviny, které stále obsahují zvířecí krev, dravé ptáky a zvířata, která zemřeli z jakéhokoli jiného důvodu, než aby byli poraženi pro výživu. Pozemky, které nemají viditelné uši, jsou rovněž zakázány. Navíc lidé, kteří dodržují tuto dietu, se vyhýbají masům, které nebyly poraženy podle metod diktovaných muslimským právem.

Požadavek vyhýbat se vepřovým a vepřovým vedlejším produktům může být prospěšný, protože mnoho prasečích produktů obsahuje významné množství cholesterolu, které může přispět ke vzniku srdečních chorob. Stejně tak někteří lidé, zejména ti, kteří následují islám, věří, že prase je špinavé zvíře a toxické pro tělo. Dokonce i ti, kteří tomu nevěří, se mohou rozhodnout, že se jí vyvarují pouze na základě obsahu cholesterolu.

Úroveň nasycených tuků nalezená v některých prasečích vedlejších produktech je dalším důvodem, proč jsou omezeny na halalovou stravu. Například typ vepřového vedlejšího produktu nazývaný sádlo obsahuje velké množství nasycených tuků a cholesterolu. Vysoké množství nasycených tuků zvyšuje hladinu cholesterolu a může přispět k rozvoji zdravotních problémů včetně srdečních onemocnění. Mnoho odborníků naznačuje, že osoba nahrazuje sádlo s rostlinnými tuky, jako jsou olivové nebo kanolové oleje, bez ohledu na to, zda se řídí halalovou stravou.

Dalším potenciálním přínosem tohoto typu stravovacího plánu je zákaz alkoholu. Pokud je konzumován alkohol nadměrně, může to být velmi nebezpečné pro orgány, včetně jater, pankreatu a mozku. Nadměrná konzumace alkoholu může také způsobit mrtvici a cirhózu jater. Chodit stravu halal může zajistit, že orgány nejsou negativně ovlivněny. Navíc alkohol přidává další kalorie do stravy, což může být problém pro osobu, která má zájem o snížení hmotnosti.

Některá z dalších omezení této stravy jsou z náboženských důvodů a nemají prokázané přínosy pro zdraví. Jedním z těchto omezení založených na víře je, že islámští lidé mohou jíst zvířata jen tehdy, pokud byli určitým způsobem zabiti. Islámský zákon říká, že muslim musí zvíře zabít odčerpáváním krve. Než zvíře zemře, moslimský řezník musí také říkat slovo Alláh, což znamená Bůh.