Jaké jsou volné váhy?

Volné závaží jsou ruční závaží, které nejsou připojeny k zvedacímu zařízení. Patří mezi ně závaží, jako jsou činky, činky, tyčinky na vážení a kettlebells a často se používají jako součást komplexnějšího cvičebního programu. Pokud si nemůžete dovolit nebo nechcete jít do posilovny, cvičení s volnými závažími ve vašem domě může být dobrým způsobem, jak zůstat ve tvaru.

Činky a činky se dodávají v různých velikostech a závažích, aby vyhovovaly vašim potřebám. Hmotnostní tyče jsou navrženy tak, aby přidaly a odečtely hmotnostní tabulky, aby se zvýšila nebo snížila váha podle potřeby. Barbely jsou také navrženy tak, aby vám umožnily přidat nebo odečíst větší váhu, zatímco činky jsou obvykle vyráběny v pevné hmotnosti, kterou nelze změnit.

Nosné závaží jsou jiným typem volné hmotnosti. Mohou to být zátěžové pásy, závaží rukou nebo závaží kotníku, které obvykle nosí lidé při aerobním cvičení. Je důležité, aby byly při používání těchto typů závaží bezpečné a aby byly zachovány správné formy. Někteří odborníci doporučují, aby se při chůzi nebo běhu používaly ruční závaží, protože prokázaly, že roztahují šlachy a zvyšují krevní tlak.

Pokud právě začínáte cvičit, jsou k dispozici sady volných závaží, které vám pomohou začít. Ty by mohly přicházet s několika závažími v různých velikostech, spolu s rutinou, kterou je možné používat s volnými závažími nebo s některými tipy pro bezpečné praktiky. Pokud se vám líbí práce s volnými závažími a pokud budete silnější, můžete přidat do sady. Také si můžete zakoupit lavičku na váhu, která vám pomůže vyjít, ačkoli to nejspíš není nutné na začátku. Nakupování rukavic je také dobrý nápad – to vám pomůže bezpečně zvedat závaží, aniž byste se museli starat o to, abyste je mohli vyklouznout z vašich rukou a případně spadnout na sebe a způsobit zranění.

Pokud nevíte, jak začít s zvedáním volných závaží, vyhledávání online přinese mnoho cvičení. Všichni zdůrazňují důležitost správné formy prevence zranění. Můžete se také zaregistrovat k tréninku v místní posilovně, i když nemáte v plánu pokračovat v tělocvičně. Nezapomeňte, že kromě zvedání závaží je aerobní cvičení důležitá pro zlepšení vašeho kardiovaskulárního zdraví a celkové úrovně kondice.