Jaké jsou nejlepší cvičení pro burzititidu?

Nejlepší cvičení pro bursitidu jsou posilovací a cvičení typu odporu. Protahovací cvičení jsou také typickou součástí doporučeného programu. Cvičení pro bursitidu, které zahrnují určitý typ isometrie, jsou rovněž přínosné. V závislosti na tom, která část těla je postižena, může být cvičební zařízení začleněno do cvičební rutiny a může být přínosné.

Ačkoli někteří lékaři mohou předepisovat protizánětlivé léky pro pacienty s bursitidou, některé osoby mohou upřednostňovat alternativní léčbu. Cvičení na bursitidu může pomoci posílit šlachy a svaly oslabené dlouhodobou burzititidou. Bursitida je stav, který zapálí burzu, strukturu podobnou vaku, která spojuje šlachy s kůží a kostí. Pokud dojde k zánětu kolem kloubu, může dojít k bolesti a nehybnosti. Bez léčby mohou být klouby časem oslabeny a funkce může být omezena.

Jakýkoli druh cvičení pro bursitidu by měl začít s jemným protahováním. To se týká všech typů bursitidy, včetně bursitidy kolene, kyčelní bursitidy, bursitidy u boků a loketní burzititidy. Flexibilní, pak uvolňující, svaly, které obklopují zanícené oblasti, pomohou vyhnout se dalšímu stresu. U bursitidy kolena může pomoci procházka. Schodiště po schodech může také pomoci posílení kloubů a šlach, ale mělo by být prováděno pod dohledem lékaře.

Jiné druhy cvičení pro burzititidu a tendinitidu zahrnují plavání a cyklistiku. Koupání je dobrý způsob, jak posílit několik svalových skupin, včetně ramen, ramen a nohou. Kromě jízdy na kole může být použito i stacionární kolo. To je dobrá alternativa pro dny, kdy počasí neumožňuje venkovní aktivity. Cyklistika je dobrá forma cvičení, která pomáhá s bursitidou na kolene a kotníku.

U bursitidy na ramenou může sada ramenních ramen pomáhat zmírnit tuhost a zlepšit oběh. Válcování ramen zpětným pohybem je obvykle upřednostňovanou metodou. Fyzikální terapeut může dále pacienta poučit.

Další cvičení pro bursitidu v oblasti ramen a loktů zahrnují něco, co se nazývá kyvadlové houpání a stěnové lezení. Ramenní houpačka je jednoduché pohybové cvičení, v němž se jednotlivec pohybuje v kruzích a druhou rukou na rovný povrch. Lezení na stěnu jednoduše znamená, že jednotlivec pomalu plížil prsty po zdi, což umožnilo, aby se rameno a ramenní svaly jemně roztažily. To by mělo být prováděno pomalu a opatrně, aby nedošlo k dalšímu zranění.

Je dobré umístit led do postižené oblasti po cvičení. To pomáhá snížit zánět a otok, který se často vyskytuje u burzititidy. Balíček s ledem lze aplikovat po dobu asi 15 až 20 minut, přičemž je opatrný, aby nedošlo k přímému kontaktu ledu s exponovanou pokožkou.