Jaké jsou běžné příčiny hnisu v kousnutí?

Pus v kousnutí je způsoben bakteriální infekcí. Téměř jakýkoli kousnutí, jako je například lidský skus, spiknutí do pavouka nebo jiný skus hmyzu, může způsobit infekci a následný hnis. Kromě toho mohou rány této povahy způsobit bolest, zarudnutí, otoky a zvýšení teploty pokožky v postižené oblasti. Mezi další příznaky uhryznutí patří svalové křeče, nevolnost, závratě a vyrážka.

Někdy se mohou vyskytnout závažné příznaky jako důsledek kousnutí, včetně horečky, zvýšeného krevního tlaku a extrémní úzkosti. Získání kousky jedovatým hmyzem nebo hadem způsobuje, že se jedovatý vniká do krevního oběhu a je to naléhavá potíže s lékařem. Ačkoli může dojít k hubnutí, je to obecně pozdější příznak. Kousnutí černého vdova pavouka může způsobit bolest na hrudi, dušnost a dokonce i srdeční abnormality. Může se také objevit smrt tkáně, která se obvykle označuje jako gangréna.

Kousek člověka i zvířete může také vést k infekci, včetně vztekliny. Kromě toho kousnutí koček má vyšší míru infekce než jiné kousání zvířat, protože jejich zuby jsou velmi ostré a mohou zasahovat do hlubokých vrstev tkáně. Závažná infekce známá jako celulitida může také nastat jako důsledek kousnutí. Symptomy celulitidy zahrnují červené pruhy blízko místa uhryznutí, zánět, bolest a hnis v kousnutí.

Léčba na uhryznutí zahrnuje čištění rány mýdlem a teplou vodou, aby se odstranila co nejvíce bakterií. Kromě toho, užívání léků bez předpisu k úlevě od bolesti a otoku také pomáhá minimalizovat příznaky. Pokud je kousnutí krvácet, aplikuje se tlak, dokud není zastavení krvácení také důležité, stejně jako použití antibiotické masti. Pokud se hnis začne tvořit, poskytovatel zdravotní péče může předepisovat topické nebo perorální antibiotika.

Když dojde k hubnutí, může být smícháno s malým množstvím krve, což dává hnisu růžový nádech. Navíc barva hnisu může být bílá, žlutá nebo zelená. V některých případech může být hnis velmi tmavý, má zápach a má velmi hustou konzistenci. Rána by nikdy neměla být postižena samotnou oběť, protože to může způsobit zhoršení příznaků a dokonce může vést k vážné infekci krve.