Jaké jsou běžné příčiny abnormální mri?

Zkouška abnormální magnetické rezonance (MRI) může být výsledkem mnoha onemocnění a stavů. Abnormální MRI mozku mohou být důsledkem mrtvice, krevních sraženin a specifických onemocnění, jako je roztroušená skleróza a Alzheimerova choroba. Různé další stavy, jako je ischias během MRI páteře nebo krevní sraženiny nohou, mohou také vést k abnormální MRI.

Magnetické pole a energie z rádiových vln se používají k vytváření snímků během vyšetření MRI. Během vyšetření jsou pacienti na stole a jsou přesunováni do stroje MRI. Pacienti se mohou rozhodnout buď pro otevřené MRI, což poskytuje trochu pohodlí těm, kteří mají tendenci stát se klaustrofobní, nebo uzavřenou MRI. V některých případech, například během MRI mozku, lékař může vyžadovat, aby pacient podstoupil vyšetření v uzavřeném zařízení MRI, aby bylo dosaženo jasnějších obrazů. Kontrast, barvivo, které pomáhá vylepšit obrazy a pomáhá identifikovat průtok krve, může být nařízeno podle uvážení lékaře.

Lékaři objednávají MRI z různých důvodů. Když se k nim pacienti dostanou s obavami souvisejícími s bolestí, zánětem nebo abnormálním výskytem, ​​mohou lékaři požádat o MRI, aby pomohli eliminovat nebo identifikovat potenciální zdroje nepohodlí a problémů. Mezi obvyklé MRI patří mozky, páteř, hrudník a koleno.

Příčiny abnormální magnetické rezonance mozku mohou pocházet z několika chorob a podmínek. Tahy a aneuryzma jsou dvě z podmínek, které mohou vést k abnormálnímu MRI mozku. Jiné abnormální výsledky MRI mohou naznačovat nádor, meningitidu a problémy s nervy procházejícími mozkem, jako je například optický nerv a sluchový nerv.

MRI páteře může být užitečné pro lékaře a pacienty, kteří doufají, že identifikují zdroj bolesti zad. Abnormální výsledky mohou zahrnovat identifikaci herniovaného nebo vypouklého disku. Jiné abnormální výsledky zahrnují ztuhlé nervy a související stavy, jako je ischias.

Jedním z nejčastějších důvodů, proč lékař objednat MRI, je pomoci identifikovat případná zranění končetin. MRI kolen může vést k identifikaci roztrhaného menisku, vazů nebo šlachy. Artritida v kloubech ramen a nohou a zlomeniny kostí jsou dalšími možnými důvody pro abnormální MRI končetin.

Abnormální nález na MRI může také vyplývat z řady dalších nemocí, zranění a stavů. Možné abnormality, které lze identifikovat pomocí MRI, zahrnují cervikální spondylotickou myelopatii, nádory a encefalitidu. Jiné abnormální nálezy jsou záněty nebo krvácení, které se objevily během vyšetření MRI.