Co jsou mastné kyseliny?

Mastné kyseliny jsou kyseliny vyráběné při rozpadu tuků. Jsou považovány za “dobré tuky”. Tyto kyseliny nejsou vysoce rozpustné ve vodě a mohou být používány pro energii většinou typů buněk. Mohou být mononenasycené, polynenasycené nebo nasycené. Jsou organické, nebo jinými slovy, obsahují molekuly uhlíku a vodíku.

Mastné kyseliny se nacházejí v olejích a jiných tucích, které tvoří různé potraviny. Jsou důležitou součástí zdravé výživy, protože tělo je potřebuje pro několik účelů. Pomáhají přesunovat kyslík do krve do všech částí těla. Podporují vývoj buněčné membrány, sílu a funkci a jsou nezbytné pro silné orgány a tkáně.

Mastné kyseliny mohou také pomoci udržet pokožku zdravou, pomáhají předcházet včasnému stárnutí a mohou podpořit úbytek hmotnosti tím, že pomáhají tělu zpracovávat cholesterol. Ještě důležitější je, že pomáhají zbavit se tvorby cholesterolu v tepnách. Dalším účelem těchto kyselin je pomoci nadledvin a štítné žlázy, které mohou také pomoci při regulaci hmotnosti.

Existují různé typy mastných kyselin. Pravděpodobně jste slyšeli o určitých typech, jako je Omega-3. Omega-3 je považována za “esenciální” mastnou kyselinu, stejně jako omega-6. Existuje jedna další, Omega-9, ale tento typ může být tělem snadno vyroben, zatímco ostatní dva typy nemohou.

Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny se vyskytují u ryb a některých rostlin. Vzhledem k tomu, že nemohou být vyrobeny v těle, musí být požívány ve formě potravin nebo přírodních doplňků. Je však důležité, abyste všechny doporučení projednali se svým poskytovatelem zdravotní péče, než začnete užívat.

K udržení zdravých hladin lipidů v krvi jsou nezbytné esenciální mastné kyseliny. Jsou také nezbytné pro správné srážení a regulovaný krevní tlak. Další důležitou funkcí je kontrola zánětu v případech infekce nebo zranění. Mohou také pomoci imunitnímu systému řádně reagovat.