Jaké jsou různé typy infekcí na hrudníku?

Infekce na hrudníku je běžný zdravotní stav u dospělých a dětí způsobený bakteriemi a viry. Existují různé typy infekcí na hrudníku, včetně pneumonie, černocití a bronchitidy. Pokud se ponechá bez léčby, může tento zdravotní problém vést k dušnosti, oslabení imunitního systému a ve vážných případech i ke smrti.

Jednou z infekcí na hrudi, která často vyžaduje hospitalizaci, je pneumonie. Pneumonie způsobuje vznik zánětu a tekutiny v hrudníku a plicích. Některé příznaky jsou kašel, horečka a bolest na hrudi. Pěchotní pneumonie je mírná forma této infekce, která je často zaměňována s nachlazením, protože příznaky nejsou tak špatné jako plnoletá pneumonie. Pokud má lékař podezření, že osoba trpí tímto onemocněním, může lékař doporučit rentgenový vyšetření hrudníku a v případě potřeby předepisovat antibiotika.

Někteří lidé trpí chronickými infekcemi, jako je bronchitida. Lidé s bronchitidou obvykle trpí kašle, podrážděním hrudníku a únavou. Osoby, které mají slabé respirační systémy, jako jsou starší osoby a děti, mohou být náchylné k rozvoji bronchitidy způsobené jinými zdravotními problémy. Za účelem diagnostiky bronchitidy může být nutné, aby pacient měl test plicní funkce, rentgenový zákrok a bakteriální test sputa. Lékař také zkontroluje plicní onemocnění, jako je emfyzém nebo astma.

Některé infekce hrudníku, jako je kašel, jsou způsobeny bakteriemi a jsou vysoce nákazlivé. Podle Centra pro kontrolu a prevenci onemocnění je každoročně po celém světě přibližně 300 000 úmrtí jen z pertussis. Podmínka způsobuje, že lidé dýchají po vzduchu a hlučí při kašli, když se snaží dýchat. Pertussis se také nazývá černý kašel, protože kašel, který pacienti dělají, je podobný houževnatému hluku. Lékaři doporučují očkování osobám, které nikdy neměly pertus a mohou předepsat léky jednotlivcům s diagnózou infekce.

Pleurisy nebo pleurita jsou jednou z infekcí, které ovlivňují pleurální výstelku plic. Tento stav se obvykle vyskytuje ve spojení s jinými onemocněními, jako je chřipka, plicní sraženiny nebo tuberkulóza. Když člověk má pleurismus, může při dýchání působit bolest v oblasti hrudníku. Vzhledem k tomu, že pleuréza je obecně považována za sekundární stav, většina lékařů bude mít tendenci soustředit se na vyřešení primární infekce jako první.

Tam jsou také obecné infekce hrudníku horních cest dýchacích, které jsou způsobeny viry. Lidé obvykle dostanou tyto infekce po onemocnění s infekcí za studena nebo sinus, protože nemohou bojovat s bakteriemi. Jednotlivci, kteří mají chřipku, někdy také vyvolávají infekce na hrudníku. Příznaky, které pacienti mohou mít s infekcí horních cest dýchacích, zahrnují kašel, bolest hlavy a horečku.