Je menstruální srážení nebezpečné?

Nejvíce menstruační srážení není nebezpečné nebo vážné. Je důležité vzít na vědomí změny v menstruačním období, jako je těžké krvácení a bolesti dolní části zad, stejně jako srážení. Mohly by to být známky stavu, který vyžaduje lékařskou léčbu.

Menstruační srážení, které se vyskytuje během těhotenství, může být nebezpečné, protože by mohlo znamenat, že dítě roste venku spíše než uvnitř dělohy. Srážení a těžké krevní oběh mohou také signalizovat potrat nebo jiné problémy s těhotenstvím. Pokud těhotná žena zažívá těžké krvácení a / nebo srážení, musí okamžitě vyhledat lékařskou pomoc. Dokonce i když žena, která zažívá tyto příznaky, si nemyslí, že je těhotná, je obvykle testována na těhotenství, když lékař hledá příčinu srážení.

Dalšími častými příčinami těžkého menstruačního krvácení a srážení jsou děložní fibroidy. Děložní fibroidy jsou hladké svaly, nerakovinné nádory, které rostou v různých částech dělohy. Příznaky děložních fibroidů zahrnují bolesti zad spolu s těžkým krvácením a menstruačními sráženími. Lékaři mohou provést testy, aby zkontrolovali přítomnost fibroidů.

Menstruační srážení může být normální součástí menstruace. Jizvy v menstruačním proudu mohou jednoduše znamenat, že krev prochází tělem rychlým tempem. Některé léky mohou způsobit změny v menstruačním toku, které zahrnují srážení. Tato příčina může být obtížně dokázaná, ale může být snazší, pokud žena nedávno začala trpět menstruačními ztuhlostmi brzy po zahájení léčby.

Významné změny hmotnosti – ať již ztráty nebo zisk – mohou také způsobit menstruační srážení. Srážení během menstruace může být také normální součástí perimenopauzy nebo doby před vlastní menopauzou. Menopauza je konec menstruačního období pro ženu, ale v mnoha případech se mohou změny v průtoku krve stát před lety. Hormonální změny také způsobují srážení. Pokud je srážení v rámci menstruačního období pro ženu něco nového, nebo jestliže jsou sraženiny větší než velikost čtvrtletí, měla by co nejdříve vyhledat lékařskou pomoc.

Žena, která prožívá jakékoliv změny v menstruačním období, které trvají déle než měsíc, by měla hlásit změnu lékaři. Ve většině případů není menstruační srážení nebezpečné, ale když lékaři vědí, že se vyskytují, mohou provádět testy, aby našli příčinu. Měly by být řešeny všechny další zdravotní problémy způsobené srážením nebo těžkými obdobími. Například, pokud žena ztrácí hodně krve v menstruačním proudu, lékař může předepsat železné doplňky.