Jaké jsou výhody solné lampy?

Slaná lampa je žárovka vyrobená z hustého kusu horninového solného krystalu, který je umístěn nad standardní žárovkou. Zatímco tvrzení o přínosu pro zdraví nebyly vědecky ověřeny, mnohé výhody byly přičítány solným lampám kvůli jejich schopnosti vytvářet negativní ionty v podstatě stejným způsobem jako ionizující čističe vzduchu. To je myšlenka, že tyto negativní ionty vázat s pozitivními ionty, také známými jako volné radikály, ve vzduchu, zlepšovat kvalitu ovzduší a poskytovat úlevu od mnoha menších onemocnění a současně zlepšovat celkové zdraví.

Uklidňující, teplé světlo je generováno solnou lampou. Vytvářené světlo může mít několik odstínů, protože nečistoty ve slané formě mohou vytvářet nepatrné změny barev. Barvy se pohybují od žluté do oranžové až růžové a červenohnědé nebo hnědé tóny nejsou neobvyklé. Mnoho studií ukázalo, že teplé odstíny světla mohou poskytnout uklidňující účinek a přispět ke snížení úzkosti a stresu.

Mnoho aspektů obecného zdraví je považováno za zlepšení léčby solární lampou, také nazývanou speleoterapie, což je termín, který se týká solných terapií všech typů. Zvýšená energie, sexuální funkce, ostražitost, produktivita a štěstí byly připisovány těmto lampám a jejich použití. Zatímco někteří věří, že přínosy získané ze svítidel jsou kvůli placebovému účinku, mnoho uživatelů trvá na tom, aby lampy zlepšily své zdraví.

Záporné ionty, které se uvádějí, že jsou generovány solnou lampou, mají mnoho pozitivních účinků u pacientů trpících respiračními onemocněními. Ti, kteří trpí sennou rýmou, alergiemi, astmatem a spánkovou apnoe, hlásili různé stupně úlevy od svých příznaků. Lampy také předpokládá, že odstraní pachy a další nečistoty ze vzduchu.

Ti, kteří pracují na elektronických zařízeních, jako jsou počítače, se domnívají, že těží ze solných lamp. Předpokládá se, že elektronika vytváří pozitivní ionty, které jsou potlačeny negativními ionty generovanými solnou lampou. Tento účinek má za to, že snižuje stres a úzkost, pomáhá zmírnit vysoký krevní tlak a vytváří obecný pocit pohody.

Mezi další zdravotní problémy, které se těmito lampami vyznačují, patří problémy s krví a játry, hypertenze, neuralgie, revmatismus, bolest hlavy a migrény a hormonální nerovnováha. Zdá se, že lampy pomáhají posilovat imunitní systém. Také negativní ionty vytvářené lampou mohou pomoci snížit bakterie ve vzduchu, což snižuje riziko onemocnění.