Jaké jsou příčiny zasažení rukou?

Existuje mnoho různých příčin, kdy ruce zaspají a většina z nich je výsledkem nějakého poškození nervů. Ti, kteří mají syndrom karpálního tunelu a diabetes, mají obvykle problémy s brnění a necitlivostí prstů a rukou a v obou případech je pravděpodobná příčina poškození nervů. Ruce, které zaspávají, mohou být také spojeny s panickými poruchami a špatným krevním oběhem.

Syndrom karpálního tunelu je stav, který se někdy vyvine kvůli nadužívání zápěstí. Střední nerv je nerv, který se pohybuje po horní části paže a do ruky. Nerv může nakonec být zraněn opakovaným pohybem zápěstí, což může způsobit brnění a necitlivost v ruce. Někdy lidé s syndromem karpálního tunelu nejsou schopni pěstí nebo držet na malých předmětech. Ruční cvičení mohou pomoci obnovit funkci nervu, avšak v mnoha případech je nutné chirurgický zákrok zlepšit stav.

Mnoho lidí s diabetem může mít problémy s usínáním rukou. Přesný důvod, proč je tento stav spojen s diabetem, není znám, ale zdá se, že výzkum může být způsoben poškozením nervů, které je důsledkem dlouhodobého vystavení vysokým hladinám glukózy v krvi. Další teorie spočívá v tom, že ruce, které zaspávají lidé trpící cukrovkou, mohou být výsledkem poškození krevních cév, což někdy vede ke snížení hladiny kyslíku v krevním řečišti.

Špatný oběh může často způsobit necitlivost a brnění v různých částech těla, včetně rukou. Slabý krevní oběh může být způsoben nahromaděním plaku v tepnách, což způsobuje zúžení, což znemožňuje cévám přenášet nezbytné množství krve do různých částí těla. Při přerušení nebo omezování průtoku krve může dojít k necitlivosti a mravenčení. V některých případech může být necitlivost dočasným výsledkem držení ruky nebo ruky v jedné poloze po delší dobu. Po většinu času může pohyb paže nebo ruky obnovit oběh.

Mnoho lidí, kteří trpí záchvaty paniky, hlásí brnění v oblasti tváří a rukou těsně před útokem. To je věřil být součástí reakce těla na “boj nebo let” odpověď, když lidé zažívají období extrémní úzkosti. Tato úzkostná odezva může způsobit změny hladin kyslíku v krvi a cirkulaci, které by mohly v některých případech vést k brnění a znecitlivění končetin.