Jaké jsou některé příznaky problémů žlučníku?

Problémy s žlučníkem mohou způsobit velké potíže. Z pocitu nafouknutí, že není schopen stát ve vzpřímené poloze, mohou lidé vykazovat širokou škálu symptomů problémů s žlučníkem. Pokud máte podezření, že máte nějaký problém s vaším žlučníkem, je zde několik nejběžnějších příznaků spojených s žlučníkem.

Není neobvyklé, že problémy s žlučníkem nevykazují v raných stádiích nic víc než drobné symptomy. Podmínka se může nejdříve zdát, že po konzumaci určitých potravin není nic jiného než porucha trávení. Tento příklad příznaku problému může nebo nemusí být doprovázen burpingem nebo nahromaděním plynu, který musí být uvolněn s břemenem.

Mírná porucha trávení se může projevit na přetrvávajícím pocitu nevolnosti nebo křečivosti, která se podobá mírné otravě potravinami. Vzhledem k tomu, že se stav stále zhoršuje, plyn a nadýmání se pohybují z toho, že jsou nepříjemné, že jsou bolestivé. Pokud se kameny vyvíjejí a projdou cestou žlučovodem, může se u jednotlivců objevit ostré bolesti v pravé dolní části břicha. Ostré bolesti související s problémy s žlučníkem způsobené přítomností kamenů obvykle dosahují vrcholu a poté se vyrovnají, protože se kameny usazují v žlučovodu na krátkou dobu.

V nejpokročilejších situacích se problémy s žlučníkem mohou projevit v bolesti, která vychází z oblasti mezi lopatkami. Zatímco toto je jeden z častějších příznaků pokroku žaludečních problémů, lidé často tento příznak mylně považují za vytažené svaly nebo problém s zády nebo páteří. Nicméně lékaři jsou s tímto příznakem dobře seznámeni a mohou snadno identifikovat, zda je bolest způsobena problémem s žlučníkem nebo má jinou příčinu.

Když se problémy s žlučníkem dostanou do nejpokročilejších stadií, může být bolest tak intenzivní, že chůze ve vzpřímené poloze není možná. Ostré bolesti podél pravé strany a mezi lopatkami znemožňují sedět nebo stát se žádným stupněm pohodlí. Pokud nebyl před dosažením tohoto stupně konzultován lékař, je bezpodmínečně nutné okamžitě vyhledat lékařskou léčbu.

Naštěstí existuje více než jeden způsob léčby žlučníku. Lékař může určit aktuální stav problému a zahájit léčbu, která pomůže zmírnit bolest a také řeší základní problém. V některých případech je možné použít léky na předpis k řešení problémů žlučníku. Některé závažnější problémy však mohou vyžadovat nějaký typ operace, aby se problém vyřešil.