Jaké jsou nejlepší tipy pro léčení suché zásuvky?

Po vytáhnutí zubu vzniká krevní sraženina, která chrání otevřený otvor v kostech. Když se krevní sraženina uvolní, vznikne suchá zásuvka. Suchá zásuvka opouští tkáně a nervy, což vede k silné bolest a zvyšuje riziko infekce. Pacienti, u kterých se objeví náhlý nárůst bolesti po vytažení zubu, by měli co nejdříve navštívit své zubní lékaře k hodnocení a léčbě. Léčivá suchá zásuvka vyžaduje pečlivou a pečlivou péči doma a zároveň minimalizuje nebo odstraňuje činnosti, které by mohly zhoršit problém, jako je kouření, pít se slámy a jíst dráždivé potraviny.

Zubní lékaři vyprázdní suchou zásuvku s zavlažovacími nástroji nebo stříkačkami naplněnými sterilní vodou, aby se odstranily částice potravin a další nečistoty, které se nahromadily v otevřeném otvoru. Léčená gáza zabalená do otvoru pomáhá chránit hojivou suchou zásuvku před cizími předměty, snižuje riziko infekce a urychluje proces hojení. Změna gázy alespoň jednou denně, dokud se suchá zásuvka nezačne hojit normálně, je důležitá. Někteří zubní lékaři dávají přednost tomu, aby jejich pacienti přišli do kanceláře, aby změnili gázu.

Léčivá suchá zásuvka může být nesmírně bolestivá. Přes boxy proti bolesti, jako je acetaminofen nebo ibuprofen, mohou pomoci snížit bolest, ale mnoho pacientů vyžaduje krátkodobou léčbu narkotiky proti bolesti na předpis. Orální antibiotika se mohou podávat, pokud se suchá zátka nakazí nebo pokud zubař myslí, že riziko infekce je vysoké.

Udržování oblasti čisté je jedním z nejlepších způsobů, jak pomoci hojivé suché zásuvky. Propláchnutí úst teplou slanou vodou nebo ústní vodou poskytované zubařem pomáhá udržovat oblast bez bakterií a také minimalizuje bolest a otoky. Mnoho zubních lékařů dá pacientům suchou zásuvku malou injekční stříkačku s tenkým, zakřiveným hrotem, aby vyprázdnila oblast několikrát denně, což zabraňuje tomu, aby se částice potravin dostaly do otvoru s gázou.

Obaly na ledu lze aplikovat na vnější stranu čelisti, které pomáhají při léčbě snižovat bolest a otoky. Balení by mělo být pokryto tenkou tkaninou a aplikováno po dobu nejvýše 20 minut. Pomalé usmrcování tekutin a pečlivé pečení jídel na opačné straně úst z suché zásuvky pomáhá předcházet podráždění. Kořeněné potraviny a jídla, které jsou obzvláště horké nebo studené, mohou také dráždit suchou zásuvku a je třeba je vyhnout, dokud není hojivý proces dokončen.