Jaké jsou nejlepší tipy pro léčení po operaci?

Chirurgie je traumatická zkušenost s tělem a léčba po operaci bude nějakou dobu trvat. Je důležité řídit se všemi instrukcemi vašeho chirurga o dopise týkajícím se jakýchkoli léků, tělesných pohybů nebo omezení hmotnosti a zeptat se na jakékoliv další otázky, které byste měli mít. Obecně platí, že nejlepší metody pro hojení po chirurgickém zákroku zahrnují kombinaci pečlivě řízeného fyzického pohybu s dostatkem odpočinku. Navíc, po zdravé stravě, která obsahuje některé extra bílkoviny, je další vynikající způsob, jak podporovat hojení a obnovit energii po operaci.

Jakmile se pacientovi dovolí vstát a znovu se pohybovat, je to důležité. To nejen pomáhá předcházet tvorbě krevních sraženin, ale zůstává v posteli, ale podporuje hojení, protože pomáhá svaly pracovat a znovu proudit krev. V závislosti na konkrétních pokynech lékaře může pomáhat i vstávání a pomalá chodba za několik minut každou hodinu. Jak postupuje čas, fyzická terapie může být nezbytná k obnovení síly nebo flexibility v určité oblasti, pokud by byla ovlivněna operací, i když to bude také určeno lékařem.

Samozřejmě je také důležité, aby tělo dostalo spoustu klidu, aby podpořilo proces hojení. Kromě doporučených osm hodin nebo více spánku na noc je velmi pravděpodobné, že pacient bude chtít spát během dne nebo jednoduše sedět klidně a odpočívat po většinu času. To je naprosto normální a lze očekávat, že tělo potřebuje regenerovat své energetické zásoby a může to udělat jen tím, že získá dostatek odpočinku. V průběhu času bude pacient muset během dne pracovat méně a méně a bude fyzicky aktivnější.

Jednou z dalších nejdůležitějších věcí, které je třeba udělat pro podporu hojení po operaci, je sledovat zdravou a vyváženou stravu. Tělo potřebuje živiny, aby se uzdravily a regenerovaly, takže je důležité jíst hodně ovoce a zeleniny. Protein je také nezbytný pro opravu tělesných tkání, které byly v chirurgii poškozeny. Pacienti mohou zjistit, že jejich kalorické potřeby se zvyšují po určitou dobu po operaci, je to také normální a je důležité, aby se při regeneraci neomezovaly kalorie. Tělo to obecně naznačuje zvýšeným hladem nebo dokonce ztrátou tělesné hmotnosti, pokud nejsou potřeba kalorické potřeby při léčbě z chirurgického zákroku.