Jaké jsou běžné příčiny otoku skusu?

Scrotal opuch je abnormální opuch šourku, vaku, který obsahuje varlata u mužů. Tento otok se může objevit u mužů v jakémkoli věku, může být chronický nebo se může objevit náhle. Některé možné příčiny opuchu skrota zahrnují přítomnost cysty, kýly nebo nádor. Léčba je zaměřena na nalezení a léčbu příčiny otoku. Jakékoliv abnormální otoky v této oblasti by měly být hlášeny lékaři, aby bylo možné získat přesnou diagnózu.

Epidymální cysta, také známá jako spermatocele, je abnormální sbírka epididymis a je běžným důvodem pro otoky skrota. Epididyma je úzká trubice, která se táhne ze zadní části každého varlata. Tyto cysty jsou obvykle malé a způsobují malou nebo žádnou bolest. V některých případech cysty mohou růst poměrně velké a mohou způsobit spoustu bolesti. V těchto případech může být nutné chirurgické odstranění cyst.

Inguinální kýla je další častou příčinou otoku skusu. Tento stav je důsledkem části střev, které vyčnívají přes břišní stěnu, někdy do šourku. Mohou se objevit otoky a může dojít k bolesti a zarudnutí spojené s inguinální kýlou. Operace k opravě hernie se obvykle doporučuje, aby se zabránilo dalším komplikacím.

Testikulární nádory mohou způsobit otoky skrota, zvláště pokud se nádory stanou velkými. Tyto nádory se často objevují jako malé buňky na varlat nebo v varlata. Pokud jsou diagnostikovány dříve, mohou být tyto nádory obvykle léčeny léky nebo chirurgickými zákroky bez dlouhodobých komplikací.

Stav známý jako zkroucení varlat může způsobit náhlou, intenzivní bolest i otok skrotalu. Torze torze nastává, když se jedna ze semen otočí na kabel, který ho podporuje. To způsobuje přerušení dodávky krve do varlat a je považováno za lékařskou pohotovost. Chirurgie je nutná okamžitě, aby se zachovala budoucí plodnost. V závažných případech testikulární torze může být nutné odstranit postižené varlata.

Trauma genitální oblasti může vytvářet sbírku krve známou jako hematocel, často vedoucí k otoku skusu. Tato trauma může pocházet z fyzického zranění nebo nedávného chirurgického zákroku genitální oblasti. Bolest a podlitiny jsou také časté, když je přítomna hematocele. Tato podmínka obvykle odchází sama od sebe bez lékařského zákroku, ale měla by být posouzena lékařem, aby se ujistil, že neexistují žádné komplikace, které je třeba řešit.