Co jsou to bier spoty?

Bierové skvrny jsou malé skvrny bledé kůže, obvykle v pažích a nohou, spojené s cévními změnami. Obvykle jsou benigní, ale mohou být kosmetické. Pokud se pacient ohlásí lékaři s bodavými skvrnami, lékař může vyšetřit, aby potvrdil, že nejsou známkou základního zdravotního problému. U zdravých pacientů může lékař doporučit léky k vyřešení problému, pokud způsobuje strach, ale jinak může upozornit na ignorování bodů, pokud se nezmění nebo pacient nevyvolá nové příznaky.

U pacientů s těmito skvrnami může pokožka vyvinout skvrnitý vzhled, s náplastí světlejší a tmavší kůže způsobenou špatnou cirkulací v kapilárních cévách blízko povrchu kůže. Použití okamžitého tlaku na kůži nebo zvedání končetiny nad hlavu může způsobit zmizení skvrn. Mohou být extrémně chladnější, což odráží sníženou cirkulaci povrchu v chladných podmínkách.

Pacienti s těmito místy nemusí mít žádné jiné zdravotní problémy. Pokud jsou skvrny viditelné a dráždivé nebo přitahují pozornost, mohou být prozkoumány některé léky k jejich léčbě. Může trvat několik pokusů najít lék, na který pacient reaguje. Lékař musí také zvážit riziko nežádoucích účinků, zejména proto, že místa nejsou hrozbou.

Jiní pacienti mohou mít tento stav s jinými zdravotními problémy, které naznačují, že může být hlubší problém. Pacienti s poškozením jater, například, někdy vytvářejí tyto skvrny a mohou být také pozorováni u pacientů s cévními poruchami. Pokud pacient trpí únavou, nevolností a dalšími příznaky, může lékař doporučit screening, aby se dozvěděl více. Základní léčebný problém může vyžadovat léčbu a místa mohou vyřešit, pokud lékař úspěšně zachází s příčinou.

Změny kůže, i když se zdají být drobné, mohou být důvodem k obavám. Pacient, který si všimne skvrn nebo jiných změn na kůži, může chtít zvážit návštěvu dermatologa k posouzení. Lékař může vyšetřit pacienta a může doporučit některé testy a další diagnostické možnosti k určení příčiny změn kůže. V případě, že jsou příznakem problému, včasná intervence může zvýšit šance na pozitivní výsledek a v některých případech může zachránit život pacienta tím, že poskytne šanci na léčbu stavu předtím, než bude mít příležitost se šířit.