Co jsou špičky krevního cukru?

Hroty cukru v krvi jsou náhlé a relativně velké zvýšení hladiny cukru v krvi jednotlivce. Lidé obecně zažívají špičky v krvi po jídle, zvláště jestliže jídlo bylo zvláště sladké. Ačkoli hroty obvykle překračují obvyklou prahovou hladinu cukru v krvi 180 miligramů na deciliter (mg / dl), ty, které měří 350 mg / dL nebo více, jsou považovány za nebezpečné. Pokud se náhle hladina cukru v krvi přiblíží na 500 až 600 mg / dL, hroty mohou způsobit komásu nebo smrt.

Když jede jedinec, cukry obsažené v potravě jsou absorbovány do krve, aby poháněly metabolické procesy těla. Když k tomu dojde, jsou hladiny cukru v krvi při měření měřeny přirozeně. V odpovědi tělo produkuje inzulín, aby snížil hladinu cukru v krvi na normální hladinu. Výsledkem je, že tyto hroty obvykle trvají přibližně dvě hodiny. Pokud hroty krevního cukru po několika hodinách výrazně neklesají, je možné, že pankreas nefunguje správně, nebo je ohrožena schopnost těla inzulín využívat.

Pokud hladina cukru v krvi dosáhne 350 mg / dL, ale spotřebované množství cukru nebylo obzvláště velké, je pravděpodobné, že jedinec má hyperglykemii nebo abnormálně vysokou hladinu cukru v krvi. Hroty, které měří toto velké, mohou představovat pro pacienty značné riziko, protože tito jedinci mají často potíže snižovat hladinu cukru v krvi. Takové špičky mohou vést k závratě, únavě a dokonce k bolestem na hrudi. Lidé s hyperglykemií mohou dokonce ztratit vědomí po velkých špičkách krevního cukru.

Existují případy, kdy špičky krevního cukru mohou způsobit vážné neurologické poškození a prokázat, že jsou smrtelné. Jedinci, kteří dosáhnou těchto hladin, jsou považováni za hyperosmolární hyperglykemický stav. Tento stav je dosažen, když se vyskytne několik velkých špiček krevního cukru postupně, aniž by došlo k dostatečnému časovému zotavení. Když se v tomto stavu jednotlivci mohou dostat do šoku a dokonce spadnout do komárů. V nejtěžších případech může hyperosmolární hyperglykemický stav vést ke smrti.

Pokud tělo nedokáže účinně snižovat hladinu cukru v krvi prostřednictvím výroby inzulínu, existuje několik způsobů, jak řídit hroty. Pitná voda může pomoci zředit přebytečný cukr a podpořit zdravou funkci jater a ledvin. Užívání 1 nebo 2 polévkové lžíce (14,78 až 29,57 ml) octa také bylo zjištěno, že snižuje hladinu cukru v krvi při hrotech. V případě alarmujícího velkého hrotu se však pacienti musí poradit s lékařem.