Co jsou reflexní anoxické záchvaty?

Reflexní anoxické záchvaty jsou typy záchvatů, které nejsou způsobeny epilepsií. Tři hlavní spouštěče jsou strach, bolest a náhlá vystavení horké nebo studené vodě. Děti jsou zvláště náchylné k tomuto typu záchvatů. Ve většině případů je tento typ záchvatu krátký a nezpůsobuje trvalé poškození srdce nebo mozku.

Tyto záchvaty se také nazývají reflexní anoxické kouzla a jsou původem synkopy. To znamená, že k záchvatům dochází, když jsou krve a kyslíkové zásoby odříznuty z mozku. Náhlé extrémní podněty, jako je bolest nebo strach, způsobují, že se srdce drasticky zpomalí nebo zcela zastaví po krátkou dobu. To vede k synkopě ak výskytu záchvatových epizod.

Existují tři hlavní triggery pro reflexní anoxické záchvaty. Strach je jedním spouštěčem, obzvláště když se vyskytne neočekávaně. Náhlá špatnost bolesti je druhým spouštěčem. Je také možné, že osoba, která má záchvaty z vody, která je příliš horká nebo studená, a rychlé změny teploty způsobují šok nervům a různým reakcím těla.

Vzhledem k typům spouštěčů, které se vyskytují, jsou reflexní anoxické záchvaty u dětí častější. Děti a děti ve věku od šesti měsíců do dvou let jsou náchylné, protože stále trpí příčinou a účinky svých činů. Daleko od jejich komfortní zóny mnoho věcí může být děsivé pro malé děti, a batohem kolem je pravděpodobné, že povede k mnoha nárazům a modřinám.

Pokud již nejsou přítomny závažné zdravotní stavy, lékaři obvykle nemají plán léčby tohoto stavu. Reflexní anoxické záchvaty obvykle nezpůsobují poškození srdce ani mozku. Záchvaty mají krátkou dobu několika sekund a neměly by trvat déle než 15 až 20 sekund.

Pokud dítě nebo dospělý zažije tyto záchvaty, je několik věcí, které si je třeba zapamatovat. Osoba nesmí být po útoku zvednuto. Obnova z útoku nastane během několika minut, ale trpící bude ospalý a má lehce bledou barvu pokožky, dokud se zcela nezotaví.

Jak dítě roste a stane se více vědomo světa, počet reflexních anoxických záchvatů, které se vyskytují, se sníží. Ačkoli jsou vzácné, některé případy tohoto stavu se nezastaví po dvou letech věku. Záchvaty pokračovaly v dospívání a dospělosti, zvláště pokud trpící osoba vyvine fobii nebo úzkostnou poruchu.