Jaké jsou výhody vitamínu e pro muže?

Existuje mnoho výhod vitaminu E pro muže. Vitamin E má mnoho přínosů pro zdraví obou pohlaví, přesto pro muže počáteční výzkum naznačuje, že vitamín E pomáhá při některých formách sexuální dysfunkce. Kromě přísad, přírodní vitamín E existuje v mnoha potravinách. Před přijetím doplňků vitaminu E nebo konzumace stravy s vysokým obsahem vitamínu E může konzultace s lékařem odhalit další léčebné plány, které mohou být efektivnější.

Vitamin E je vitamín rozpustný v tucích, který hraje zásadní roli při udržování buněčných stěn lidských bytostí. Díky tomuto účinku je vitamín E cenným nástrojem jako lék, podávání vitaminu E anemickým pacientům chrání červené krvinky. Vitamin E pomáhá udržovat zdravé retiny a správné fungování svalů. Od roku 2011 je lékařská komunita stále nerozhodná, zda užívání doplňkového vitaminu E zlepšuje tyto tělesné systémy.

Zdravotní přínos vitaminu E pro muže zahrnuje vliv vitaminu E na sexuální zdraví. Sexuální dysfunkce může být spousta dalších stavů kromě impotence. Dva z nich mají nízký počet spermií a nízkou motilitu spermií, dva nepozorovatelné nedostatky. Když jsou tyto podmínky společné, je pro muže velice obtížné otec dítěte. Počáteční výzkum naznačuje, že vitamín E může zlepšit tyto podmínky.

Výzkum zveřejněný v roce 2003 naznačuje, že užívání 400 mg vitamínu E denně zvyšuje motilitu spermií a počet spermií. Výzkum neměl žádné podstatné zjištění o tom, zda přínosy vitaminu E pro muže zahrnovaly zvýšené riziko vzniku dětí. Od roku 2011 žádný další výzkum tyto závěry nepotvrdil ani nevyvrátil. Pokud si člověk přeje zlepšit mobilitu spermií a počet spermií prostřednictvím vitamínu E, obsahuje řada potravin vitamín.

Není těžké najít potraviny, které obsahují velké množství přírodního vitaminu E. Ovoce, jako jsou mango, papája a rajčata, mají vysoké množství vitaminu, stejně jako zelenina brokolice, řepky a špenát. Zpracované potraviny, jako jsou například některé cereální snídaně a slunečnicový olej, mají také vysoké množství vitaminu E. Pokud byste měli výhodu vitaminu E pro muže prostřednictvím doplňků, může být nutné před zahájením jakéhokoli doplňkového programu konzultovat s lékařem.

Ačkoli vitamín E doplňky nemají žádné škodlivé kontraindikace s jinými léky, je vždy nejlepší diskutovat o doplňcích, které plánujete vzít během fyzikálního vyšetření. Pokud tak učiníte, lékař pomůže lékaři pochopit všechny změny, které se mohou objevit na základě analýzy moči a / nebo práce s krví. Lékař může také doporučovat jiné léčebné procedury kromě vitaminu E, které mohou zlepšit sexuální zdraví.