Jaké jsou některé ergonomické telefonní příslušenství?

Telefon, zejména pokud je používán často po celý den, může způsobit řadu problémů s krkem a rameny. Naštěstí lze těmto zraněním zabránit řádným používáním telefonu spolu s pomocí ergonomického příslušenství.

Jedním z nejoblíbenějších ergonomických telefonních příslušenství je telefonní sluchátka. Díky ergonomické náhlavní soupravě jsou ruce uživatele uvolněny, aby mohly pokračovat v práci. Zabraňuje také tomu, aby si uživatel naklonil hlavu na jednu stranu, aby držel telefon na místě mezi hlavou a ramenem. Postupem času naklánění hlavy na jednu stranu, aby se telefon udržel v této poloze, může způsobit extrémní bolest a dokonce i fyzické poškození.

Pokud je ergonomická telefonní sluchátka neuskutečnitelná, je dalším telefonním příslušenstvím, které lze použít, s polstrovaným telefonem. Tato podložka je připojena k zadní části telefonu. V podstatě to zesiluje telefon a umožňuje pohodlnější odpočinek na rameni. Výsledkem je, že uživatel nepotřebuje sklopit hlavu tak daleko, aby udržel telefon na svém místě.

Dokonce i s tímto doplňkem někteří lidé mají tendenci uchopovat telefon příliš pevně, což může mít za následek bolesti zápěstí. Použití samotného ergonomického příslušenství nestačí proto, aby se při používání telefonu zabránilo vzniku bolesti. Je také důležité, aby uživatel upozornil na to, jak používá telefon a opravuje špatné chování. Při držení telefonu není nutné používat silnou sílu a ve skutečnosti by měl být zápěstí udržován v neutrální poloze.

Telefonní rameno je také užitečným ergonomickým doplňkem, protože umožňuje snadný přístup k telefonu. Telefonní rameno je prostě speciální typ stojanu navržený speciálně pro telefon. Stojan je schopen rozšiřovat a být umístěn na místě, které udržuje telefon v dosahu a současně udržuje telefon mimo pracovní stanici. V případě teleskopického telefonního ramena je také možné rozšířit rameno a otočit plošinu o 360 °.