Jaké jsou vedlejší účinky hcg?

Vedlejší účinky lidského chorionického gonadotropinu (HCG), pohlavního hormonu odpovědného za těhotenství, zahrnují krevní sraženiny, vrozené vady a zvýšené riziko rakoviny, zejména pokud se podává příliš mnoho hormonu prostřednictvím lékařského doplňování. Tělo těhotné ženy přirozeně vyrábí HCG krátce poté, co oplodněné vajíčko opustí vajíčko a připojí se k děloze. Během pěti až deseti dnů po počátku tělo těhotné ženy produkuje zvýšené hladiny HCG, aby dítě zajistilo správné vyvíjení. HCG vedlejší účinky z přirozené produkce jsou možné, ale větší riziko je však pro lidi, kteří hledají umělé zdroje HCG prostřednictvím injekcí podávaných lékařem nebo pilulek.

Žena, která je v menopauze nebo jinak neschopná představit, by mohla užívat HCG ke zvýšení plodnosti a stimulaci ovulace. HCG vedlejší účinky v této situaci by zahrnovaly riziko více hnojení a více narození. Quadruplets, triplets a dvojčata jsou vysoce možné u žen, které užívají HCG jako léčbu plodnosti.

Lékaři se obvykle zdráhají užívat HCG u žen s anamnézou cyst nebo rakoviny, protože pohlavní hormon může být rakovinou, která podporuje růst nádorů v prsou nebo vaječnících. Ženy s děložními problémy nejsou také považovány za dobré kandidáty na léčbu HCG, protože děloha může být nadměrně stimulována, což vede k krvácení, silnějšímu obložení a jiným abnormalitám dělohy. Pacienti trpící epilepsií a jinými poruchami mozku jsou často odrazováni od užívání HCG, protože vedlejší účinky zahrnují duševní zmatek a nervozitu. Ženy, které užívaly HCG k otěhotnění, jsou vystaveny riziku porodu u dětí s Downovým syndromem a dalšími chromozomálními poruchami.

Těhotné ženy nejsou jedinými uživateli HCG. Muži také produkují tento hormon, ale ve velmi malých množstvích. HCG u mužů pomáhá při vývoji spermií a varlat. Z tohoto důvodu se stalo populární pro sportovce a vzpěry, kteří sdružují doplňky HCG se steroidy v naději, že bojují proti negativním účinkům těchto látek, které mohou zahrnovat skrčené varlata a snížený počet spermií.

Sportovci, kteří užívají HCG tímto způsobem, také ohrožují HCG vedlejší účinky rakoviny a srážení krve. Mnoho zemí zakazuje HCG ve sportovním tréninku a hlavních soutěžích, protože mnoho vlád považuje to za nezákonné rozšíření. Muži užívající riziko doplňování HCG inhibují přirozenou produkci testosteronu skrze hypofýzu. Mezi pozitivními vedlejšími účinky HCG je úbytek váhy u obou pohlaví. Je možné, aby muži i ženy obdrželi recepty na přírodní nebo syntetické HCG, které se mohou podávat až třikrát týdně doma.