Jaké jsou příčiny přetrvávající bolesti žaludku?

Trvalá bolest žaludku může být způsobena mnoha faktory, jako je žaludeční vřed, ulcerózní kolitida nebo Chrohnova nemoc. Některé případy chronické bolesti žaludku nemusí být závažné a mohou být způsobeny stresem nebo špatnými stravovacími návyky. Jiné příčiny přetrvávající bolesti břicha by však mohly být pankreatické nebo jaterní rakoviny, které jsou mimořádně závažné a mohou být život ohrožující. Stav známý jako divertikulitida může způsobit opakovanou bolest žaludku a v některých případech nevolnost, zvracení a průjem.

Chronická bolest žaludku může způsobit extrémní stres a narušit každodenní život. To je důvod, proč, jestliže jedinec trpí přetrvávající bolestí žaludku, by měl vidět lékaře pro diagnózu a léčbu. Jednou z častých příčin trvalé bolesti žaludku je ulcerózní kolitida. Toto zánětlivé onemocnění střev může způsobit ostrou bolest nebo břišní křeče, stejně jako průjem.

Někteří pacienti s ulcerózní kolitidou mohou také prožívat krev v stolici. Během extrémního vzplanutí může být také přítomna horečka. Ulcerózní kolitida může být diagnostikována prováděním biopsie tlustého střeva, stejně jako kolonoskopie. Modifikace stravy, stejně jako užívání léků, může pomoci snížit závažnost bolesti žaludku a dalších systmů.

Obstrukce střev může způsobit extrémní bolest břicha, stejně jako další příznaky. Když se tenké střevo zablokuje, v důsledku kýly, nádoru nebo jiného stavu může být potravina podávána a neschopná projít střevním traktem. To může způsobit vznik toxinů, což vede k infekci a vážným komplikacím. Útlum střev může také způsobit extrémní nevolnost a zvracení, což vyžaduje okamžitou lékařskou péči.

Apendicitida může způsobit přetrvávající bolest žaludku, často doprovázená nevolností, zvracením a horečkou. Apendicitida, která je zánětem přílohy, obvykle způsobuje bolest v pravé dolní části břicha. Přerušená příloha může být život ohrožující, pokud lékařský zákrok není poskytnut okamžitě.

Virová gastroenteritida, jinak známá jako střevní nebo žaludeční virus, obvykle způsobí břišní křeče, někdy i zvracení a průjem. Virová gastroenteritida příležitostně způsobí zimnici a horečku, i když ve většině případů bude horečka mírná. Většina případů gastroenteritidy obvykle trvá od 48 do 72 hodin.

Stav známý jako endometrióza může často způsobit přetrvávající bolest žaludku u mnoha žen, které jsou ve fertilním věku. Tato podmínka nastává, když se děložní tkáň vyrůstá mimo dělohu a někdy do břicha nebo žaludku. Spolu s bolestí se u některých žen také vyskytuje těžké krvácení během menstruačního cyklu. Endometrióza může být léčena léky v mnoha případech, i když někdy může být nutná operace.

Žlučníkové kameny nebo onemocnění žlučníku mohou způsobit příznaky, jako je přetrvávající a silná bolest v oblasti levé horní části břicha. V mnoha případech však mohou být přítomny žlučové kameny bez příznaků, které se objevují po mnoho let. V mnoha případech je onemocnění žlučníku léčeno odstraněním žlučníku.