Jaké jsou některé přínosy pro ryby?

Zdravotní přínosy ryb jsou legie. Jako vysoce bílkovinné nízkokalorické potraviny, které poskytuje řadu zdravotních přínosů, je ryba efektivním prostředkem, který zahrnuje několik vitaminů a minerálů, které jsou součástí stravy. Toto tvrzení lze uplatnit na téměř všechny druhy ryb, ale některé obsahují více zboží než jiné. To platí zejména tehdy, když je v nabídce zahrnuto více Omega-3.

Omega-3 jsou mastné kyseliny označované jako preventivní opatření proti koronárním onemocněním srdce, mrtvici a rakovině. Byli také spojeni se zlepšením artritidy, oběhovými problémy a vysokým krevním tlakem. Ryby s nejvyšší koncentrací těchto kyselin zahrnují divoký losos, makrelu, sleď, sardinky, ančovičky a ustricovité farmy.

Je důležité si uvědomit, že se jedná o divoký losos, nejedná se o losos pocházející z farmy, který poskytuje největší zdravotní přínos. Chovný losos pocházející z farmy je zabalen do těsných a krmných zrn. Vzhledem k tomu, že losos jsou přirozeně masožravci a živí se jinými rybami, chovaných lososů chovaných na farmách mají zcela jiný obsah tuku než divoký losos. Mají množství Omega-6, které většina lidí již konzumuje příliš mnoho, a jsou jim podávány antibiotika ke kontrole onemocnění, které doprovází přeplněné podmínky v “perách”.

Ryby bílého masa poskytují také výhody. Tato kategorie ryb poráží všechny ostatní zdroje živočišných bílkovin, pokud jde o nízké ceny tuku. Balené s vitamíny a minerály, bílé ryby jsou nejnižší v tuku a kalorií. Do této skupiny patří treska jednoskvrnná, treska obecná a sole. Tyto ryby také poskytují metabolismus zvyšující jód, stejně jako vitamíny B-6 a B-12. Tyto vitamíny snižují hladinu homocysteinu, což zase snižuje riziko mrtvice a srdečního záchvatu.

Mušle a krevetky dostaly v médiích špatný rap, a to kvůli vysokému obsahu cholesterolu. Nicméně, bylo poznamenáno, že cholesterol nalezený v potravinách významně neovlivňuje cholesterol nalezený v krvi. Trans-tuky a některé nasycené tuky jsou mnohem více zaviněné zvýšením cholesterolu v krvi. Proto jsou hlavní přínosy pro ryby také zjištěny u měkkýšů a krevet.

Výzkumní pracovníci navrhli, aby přínosy pro ryby byly také pro těhotné ženy, kojence a malé děti. Ačkoli mnozí varují těhotné ženy před tím, než přijdou příliš mnoho rtuti nebo jiných znečišťujících látek někdy nalezených v rybách, říká se, že ryby zlepšují vývoj mozku u dětí. Dyslexie, autismus, hyperaktivita a porucha pozornosti se zkoumají s cílem určit pozitivní účinky, které mohou mít ryby na tyto poruchy. Stejně jako u všech druhů jídla je třeba udělat trochu výzkumu, aby se zjistil zdroj ryb, aby bylo možné dostatečně posoudit množství kontaminantů, které mohou být přítomny.

Chcete-li získat nejvíce zdravotních přínosů ryb, měla by být zahrnuta do stravy nejméně dva až třikrát týdně. Čerstvé je nejlepší, ale zmrazené a konzervované ryby stále poskytují obrovské množství vitamínů a minerálů. Různé tučné ryby, bílé ryby a skořápkové ryby jsou ideální a nezapomeňte kontrolovat zdroj ryb, kdykoli je to možné.