Jaké jsou běžné příčiny hnisu v rtech?

Mezi časté příčiny hnisu v rtech patří infekce z piercingu rtů, infekce nachlazení spojené s virem herpes simplex typu I nebo stav nazývaný cheilitida, který může být důsledkem některých nedostatků vitamínů. Pus je znamení, že tělo aktivně bojuje proti infekci, která se může pohybovat od mírné až po závažné. Barvy hnisu se pohybují od bílé až bledě žluté a tvoří se v důsledku rozkladu imunitních buněk během přirozené reakce těla na škodlivé bakterie. Blistry obsahující hnis obvykle naznačují infekci, která se může šířit z jedné osoby na druhou, takže dermatologové často radí pacientům, aby přijali opatrná opatření k prevenci tohoto problému.

Příznaky infekce rtů často zahrnují otoky a bolest, a toto téma je obzvláště běžné v pier piercingy, které nebyly udržovány čisté. Rty jsou obzvláště citlivé oblasti těla pro piercing kvůli jejich častému kontaktu s jídlem a jinými předměty. Profesionální piercers doporučují, aby nové perforování bylo pečlivě vyčištěno antibakteriálním tekutým mýdlem po každém jídle a kdykoli se ho nositel dotýká. Známky bakteriální invaze na místě propíchnutí zahrnují hnis, spolu se zarudnutím a nepohodlí. Drobné infekce se často vyskytují samy o sobě, ačkoli závažnější mohou vyžadovat léčbu antibiotiky.

Srdeční vředy jsou způsobeny běžným herpes virusem a v některých případech mohou způsobit hnis v rtech. Tento typ blistru se obvykle vytváří na horním nebo dolním okraji a může být docela nepříjemný. Zatímco trpící pacienti mohou být pokoušeni popadnout nebo protáhnout studenou bolest, může tak snadno vnášet bakterie do bolestí a zhoršit počáteční problém. Posun v infikované bolest označuje vážnější bakteriální infekci, která obvykle trvá déle, než se uklidní a může někdy zanechat jizvu.

Trhliny nebo malé puchýře v rozích úst jsou často známkou cheilitidy, běžného problému vyplývajícího z nedostatečného množství vitamínu B12 nebo železa ve stravě. Vybírání nebo poškrábání těchto vředů může také často vyvolat bakteriální infekci, která se může šířit. Stejně jako u studených bolestí lékařští profesionálové doporučují, aby se bolest žaludku udržovala v čistotě a zůstala sama o sobě co možná nejvíce, aby se usnadnil proces hojení.