Jaké jsou vedlejší účinky l-tyrosinu?

Vedlejší účinky L-tyrosinu se obvykle nevyskytují, jestliže se užívají v normálních nebo nízkých dávkách. Při větších dávkách však může L-tyrosin způsobit změny srdečního tepu, neklid, úzkost, nespavost, potíže s dýcháním, bolesti hlavy a vyrážky na kůži. L-tyrosin může také interferovat s některými léky nebo bránit absorpci určitých aminokyselin. Pozitivně, když užíváte dávky až 68 miligramů na kilogram (150 mg / kg) denně, může pomoci zmírnit duševní stres, úzkost a únavu.

Fenylalanin je aminokyselina, která pomáhá tělu produkovat L-tyrosin. Proto je L-tyrosin neesenciální aminokyselinou, protože tělo je schopné produkovat své vlastní. Může se ovšem také získat ústně formou výživového doplňku nebo z denní stravy. Potraviny s vysokým obsahem bílkovin, jako jsou maso, ryby, kuřecí mléčné výrobky a vejce, jsou vynikajícími zdroji L-tyrosinu. Avokádo, fazole, oves, mandle, arašídy, dýňová semínka a sezamová semínka jsou dobrým zdrojem mezi rostlinnými potravinami.

Přípravek L-tyrosinu se používá k léčbě fenylketonurie (PKU), což je stav, kdy tělo není schopno užívat fenylalanin a přeměnit ho na L-tyrosin. Navíc se používá k léčbě stresu, deprese, poruchy pozornosti a poruchy pozornosti a hyperaktivity (ADHD). Poté, co je v těle, tato aminokyselina pomáhá tělu produkovat neurotransmitery, které pomáhají člověku převzít kontrolu nad emocí v obtížných situacích. Jako výsledek, on by mohl být více ostražitý a klidnější, stejně jako méně úzkostlivý a méně frustrovaný.

Negativní nežádoucí účinky L-tyrosinu zahrnují bolest hlavy, pálení žáhy, žaludeční onemocnění, potíže s dýcháním a bolesti nebo těsnost v hrudi. V jiných případech může ovlivnit srdce tím, že způsobí arytmii nebo palpitace srdce. Kožní problémy, jako jsou kopřivka, zduřená nebo svědivá kůže a vyrážky, jsou také známé vedlejší účinky L-tyrosinu. Předávkování L-tyrosinu může také způsobit nadměrnou stimulaci těla a mysli, což vede k nespavosti, úzkosti a únavě.

Navzdory svým negativním vedlejším účinkům je L-tyrosin obecně bezpečný a může být užíván po dobu až tří měsíců v dávkách až 68 miligramů na kilogram (150 mg / kg). Osoba by měla být sledována poskytovatelem zdravotní péče, pokud ji užíváte ve větších dávkách nebo po delší dobu, protože dlouhodobé vedlejší účinky L-tyrosinu nejsou známy. Doporučená dávka bude záviset na každém jednotlivci, protože někteří mohou být citlivější na L-tyrosin. Aby bylo možné určit správné dávkování, může začít s nízkou dávkou a postupně se zvyšovat, pokud nevzniknou žádné vedlejší účinky.

Dalším faktorem, který je třeba vzít v úvahu, je, že L-tyrosin může interferovat s některými léky, jako je levodopa a antidepresiva. Proto by se měl někdo na těchto lécích vyvarovat L-tyrosinu. Ti, kteří užívají léky na léčbu diabetu nebo Parkinsonovy nemoci nebo těhotné, by se měli vyvarovat použití L-tyrosinu.