Jaké jsou příčiny bolesti hlavy během orgasmu?

Ačkoli je poměrně neobvyklé, někteří lidé mohou příležitostně pocítit bolesti hlavy během orgasmu. Ve většině případů nejsou tyto bolesti hlavy lékařsky významné, i když mohou být způsobeny vážnými zdravotními stavy, jako je aneuryzma mozku, ve výjimečných situacích. Některé z častějších příčin bolesti hlavy při orgasmu zahrnují svalové utahování, zvýšení srdeční frekvence nebo krevní tlak nebo dokonce použití některých léků. Jakékoli otázky nebo obavy ohledně vývoje bolesti hlavy během vyvrcholení, zejména v případě, že existují již existující zdravotní problémy, by měly být projednány s lékařem nebo jiným lékařem.

Předpokládá se, že nejčastějšími příčinami vývoje bolesti hlavy během orgasmu jsou dilatace krevních cév nebo svalové kontrakce v krku během sexuální aktivity. Zdá se, že muži jsou více náchylní k rozvoji bolesti hlavy během orgasmu než ženy, i když důvod není jasný. Mnoho lidí během určitého okamžiku prožívá alespoň jednu bolest hlavy během orgasmu, ačkoli několik vybraných může být pravidelně konfrontováno s tímto bolestivým příznakem. Sinusové infekce nebo použití některých léků, zejména antikoncepčních pilulků, mohou přispět k některým bolestům hlavy, které se vyvíjejí během sexu.

Přítomnost bolesti hlavy během orgasmu, která není spojena se žádnými základními zdravotními stavy, se označuje jako benígní bolesti hlavy. Bolest spojená s tímto typem bolesti hlavy obvykle přichází rychle a je často popsána jako nejhorší bolest hlavy, kterou kdy trpěli. Pokud tyto bolesti hlavy přetrvávají, lékař může doporučit, aby se vyvarovaly sexuálních vztahů po dobu několika týdnů poté, co se ujistí, že nejsou přítomny vážné zdravotní stavy.

V některých případech mohou bolest hlavy pokračovat, a to i po dočasném zdržení se sexu. Když k tomu dojde, léky na předpis mohou být užitečné při prevenci recidivy bolesti hlavy. Relaxační techniky, jako je jóga, meditace nebo hluboké dýchání, mohou být také přínosné při prevenci bolesti hlavy spojené se sexuální aktivitou.

Bolest hlavy během orgasmu, která se náhle objeví a oslabuje, by měla být považována za lékařskou pohotovost. Kvůli změnám srdeční frekvence a krevního tlaku během sexu mohou osoby s určitými zdravotními riziky pociťovat krvácení z mozku kvůli roztrhanému aneuryzmatu nebo mrtvici. Řada diagnostických testů bude pravděpodobně provedena ve snaze vyloučit takové závažné komplikace. Jakmile je krvácení do mozku diagnostikováno nebo není nalezeno žádné krvácení, může lékař a pacient diskutovat o vhodných možnostech léčby pro individuální situaci.