Jaké jsou nejlepší tipy pro úlevu ušní bolesti?

Infekce uší mohou způsobit ohromné ​​utrpení. Běžné léky proti bolesti, jako je ibuprofen a acetaminofen, jsou často nejúčinnější způsob, jak snížit jakoukoli horečku a zmírnit akutní bolest. Někdy jsou antibiotika předepsána k léčbě infekce a ke snížení podráždění. Umístění léčivých kapek do postiženého ucha nebo použití teplého stlačení jsou také často doporučovány a užitečné při dosažení úlevy ušní bolesti. V mnoha případech může použití fénů u ucha nabídnout okamžité, byť dočasné, zmírnění nepohodlí.

Pokud je infekce přítomna, lékaři někdy předepisují perorální antibiotika, aby se jí zbavili a pomohli ulehčení bolesti uší. Pokud jsou příznaky závažné nebo se předpokládá, že lék bude užitečný, mohou je doporučit nebo předepisovat. Ne všechny případy však vyžadují tento typ léčby.

Jako alternativa k perorálnímu antibiotiku, nebo někdy k němu, se doporučuje ulehčující bolest hlavy. Obvykle se tyto kapky ohřívají a pacient, který leží na své straně s postiženým uchem směrem nahoru, může být podáván, aby zmírňoval nepohodlí. Tato forma úlevy od bolesti je obecně nejúčinnější, pokud je používána ve spojení s léky proti bolesti.

V závislosti na příčině infekce může být typ kvapky, která bude nejúspěšnější pro úlevu od bolesti uší, lišit. Například infekce způsobená plaveckým uchem, při které se přebytečná voda hromadí a množí bakterie, je často léčena antibiotickými kapkami. Tyto kapky mohou obsahovat steroidy, které také pomáhají zmírnit příznaky. Lékařská diagnóza a doporučení pomohou lidem objevit nejúčinnější způsob léčby pro svou konkrétní situaci.

Eustachovská trubice ve středním uchu je běžným zdrojem bolesti a zánětu během infekce ucha. Někdy dochází k zachycení vody nebo tělesných tekutin, což způsobuje nepohodlí. Když k tomu dojde, mnoho lidí se obrátí na domácí léky, zvláště pokud léky trvají příliš dlouho na práci nebo když jsou neúčinné.

Vysoušeč vlasů, např. Zapnutý a zamířený kolem ruky od postiženého ucha, může vyschnout veškerou vodu, která může být zachycena v Eustachovské trubce. Teplo vyzařované ze spotřebiče obvykle také nabízí rychlou úlevu od bolesti. Mnoho lidí, kteří to zkusili, jsou překvapeni a rádi zjistí, že typ hluku, který provádí vysoušeč vlasů, pomáhá také rychle uklidnit ucho.

Jakmile infekce zmizí, obvykle klesá bolest. Mnohokrát dochází k úlevě od bolesti ucha v průběhu několika dní až několika týdnů po nástupu příznaků. Osoba, která je citlivá na ušní infekce, by měla přijmout preventivní opatření, která by snížila pravděpodobnost recidivy. To může zahrnovat nošení plaveckého víka při plavání a udržování uší čisté a bez vosku nebo nečistoty.