Jaké jsou výhody masáže hlavy?

Masáž jakékoli části těla zvyšuje průtok krve. To je zvláště užitečné při masáži na pokožce hlavy, protože to není jen prospěšné pro pokožku a pokožku hlavy, ale také vlasové folikuly a vlasy. Tento zvýšený průtok krve může stimulovat folikuly tak, aby vlasy rostly rychleji, což je velkým přínosem pro ty, kteří chtějí zvýšit délku zámků.

Skalpová masáž může také posílit vlasové folikuly, které zase posilují celý vlasový hřídel. Tento typ masáže je často doplněn speciálními oleji, které se nanášejí na pokožku hlavy a vlasy, aby zajistily zvýšenou výživu a práci s vlasovými přírodními oleji k opravě sucha a poškození. To je skvělé pro masáže nebo vlasy klienty, kteří trpí chronické odlupování a svědění způsobené suché pokožky hlavy. Zvláštní oleje na pokožce hlavy mohou být také voneny buď relaxačním mixem aromatických bylin nebo něčím více stimulujícím pro ty, kteří hledají energii.

Mnoho kadeřnických salonů a lázní zajišťuje masáž pokožky hlavy jako součást ošetření vlasů nebo jmenování stylistů. Doporučuje se, aby každý, kdo vyhledával masáž, zlepšoval problémy s vlasy, a to alespoň jednou týdně, aby to bylo prospěšné. To umožňuje odborníkům jemně rozšiřovat přírodní a speciální masážní oleje každý týden, aby zlepšily sílu, pružnost a lesk. To také chrání vlasy před poškozením a rozštěpením konců tím, že stále udržuje pěkný ochranný olej na vlasové šachtě.

Je důležité si uvědomit, že pro masáž hlavy by měly být použity pouze oleje vyrobené speciálně pro vlasy. Pravidelné masážní oleje jsou určeny k pokožce a mohou být příliš mastné pro použití na vlasy. Některé budou obtížně vymyty, takže je nejlepší konzultovat stylistu nebo masérku, pokud plánujete masáž s ošetřením oleje doma.

Větší napětí v těle se dostává do hlavy a krku, takže masáž pokožky hlavy je také přínosná jako omezovač stresu. Jemné působení pokožky hlavy teplým olejem začíná uvolňovat napětí a uvolňovat těsné svaly v chrámu a krku, které mohou vést k bolestem hlavy a bolesti. Masáž hlavy je přímějším útokem na tyto fyzické účinky stresu, a proto slouží v některých případech jako rychlejší oprava než léčba. Vrozená tendence k třením nebo masážním oblastem bolesti je instinktivně správná a masáž pokožky hlavy je určitě něco prozkoumat pro každého, kdo trpí bolestmi hlavy.