Jaké jsou nejlepší tipy pro obnovu vasektomie?

Vasektomie je krátký postup, který zpravidla trvá několik dní, než se zotaví, ale existují způsoby, jak obnovit dobu co nejpříjemnější. Odpočinek během regenerace je jedním z nejdůležitějších faktorů úspěšné vasektomie, což znamená, že během této doby se nedoporučuje těžké zvedání, pohlavní styk a cvičení. Uchovávání obvazů čisté a nosení podpůrných oděvů může být také užitečné při obnově vasektomie. Bolest může být obvykle zvládnutá pomocí acetaminofenu a studených kompresí, které jsou aplikovány na šourku po celý den.

Jedním z nejjednodušších pravidel obnovy vasektomie je dostat spoustu odpočinku alespoň po prvním dni po zákroku. Většina pacientů se rozhodne ležet po většinu dne, vstane jen proto, aby používala koupelnu nebo jíst. Samozřejmě je třeba vyhnout se těžkému zvedání a cvičení, přičemž většina lékařů doporučuje, aby pacienti počkali přibližně tři týdny, dokud tyto činnosti nevykonávali. Sexuální styk by se měl zabránit přibližně jeden týden, ačkoli pacienti jsou vyzváni, aby se u svého lékaře ujistili, že se oblast uzdravila před jakýmkoli sexuálním stykem. Je třeba poznamenat, že pacienti obvykle potřebují používat počáteční kontrolu během prvních měsíců po ukončení léčby, protože většina mužů dosud nebyla zcela sterilní.

Většina pacientů dostává podpůrný oděv, od něhož se očekává, že se z procedury budou opotřebovávat doma, a doporučuje se, aby ho nosili asi týden. Měl by se nosit kdykoli, když pacient stojí, protože podpora může snížit nepohodlí a otok během zotavení vasektomie. Samozřejmě, že postižená oblast bude také zabalena do gázových obvazů, které pacienti ve většině případů potřebují denně měnit, přidáním antibiotické mastky každý den, aby se udržely infekce v zálivu. Obvazky by měly být kontrolovány několikrát denně, aby nedošlo k nadměrnému krvácení.

Další důležitou částí zotavení je otok, který je obvykle doprovázen bolestí, i když existují způsoby, jak zabránit oběma. Ledový balíček je typicky nezbytný po vasektomii, protože by měl být umístěn na postiženou oblast po většinu prvních dnů obnovy. To by mělo být aplikováno na šourku často po dobu asi 20 minut najednou, přičemž nejpohodlnější možností je obvykle umístit ji přes opěrný oděv tak, aby nebyla příliš studená na kůži. Navíc pacienti, u kterých se objevuje nepohodlí během regenerace vasektomie, by měli zvážit užívání acetaminofenu podle potřeby, protože tento lék může zmírnit bolest, aniž by způsobil nadměrné krvácení jako aspirin.