Jaké jsou běžné příčiny bradavice s hnisem?

Bradavice jsou způsobeny virovými infekcemi, ačkoli někdy jsou doprovázeny hnisem, který je způsoben bakteriemi. Léčba bradavice s hnisem obvykle zahrnuje použití topických nebo perorálních antibiotik a příležitostně poskytovatel zdravotní péče doporučuje kombinaci obou. Bradavice jsou zpravidla ponechány samy, ačkoli mohou být odstraněny pomocí laseru nebo s odstraňovačem chemických bradavic. Bradavice obsahující hnis jsou vysoce nákazlivé a infekce se může snadno rozšířit na jiné osoby a do různých částí těla.

Horké komprese by měly být aplikovány na bradavice s hnisem, aby se usnadnilo hojení a podpořilo odvodnění hnisu. Bradavice s hnisem by nikdy neměla být doma v pokusu vypustit hnis, protože by to mohlo zhoršit infekci a způsobit její šíření. Horký kompresní přípravek lze aplikovat několikrát denně, avšak vždy, aby se zabránilo opětovnému vniknutí bakterií do oblasti, by měl být použit čistý kompresní přípravek. Symptomy bradavice s hnisem mohou také zahrnovat zánět v místě, zarudnutí, bolest a zvýšení teploty v oblasti. Pokud se infekce stává systémovou, může nastat také horečka, zimnice a bolesti těla.

Barva hnisu se může lišit a může se pohybovat od světle slámové barvy až po tmavě hnědou nebo dokonce černé. Červený nebo růžový hnis je způsoben kombinací krve a hnisu, nicméně to neznamená závažnější infekci než krve. Také hnis může být vodnatý v konzistenci, nebo hustý a lepkavý. Znovu, konzistence nebo množství hnisu není odrazem závažnosti nebo typu infekce.

Bradavice jsou obecně neškodné a občas odcházejí samy od sebe. Dokonce i po odstranění mohou někdy růst, ale to není běžné. Běžné umístění bradavic, které se objeví, jsou ruce, nohy a občas tvář. Genitální bradavice jsou běžné kolem perianální oblasti a jsou sexuálně přenosné, zatímco bradavice na jiných částech těla obecně nejsou.

Pokud se bradavka s hnisem začne sama vypouštět, měla by být oblast jemně omyta jemným mýdlem a teplou vodou. Mimoto se může aplikovat antimikrobiální masť, která je bezkonkurenční, a oblast pokrytá sterilním obvazem. Pokud bradavice nadále vyprazdňuje hnis, měla by být pokryta, aby nedošlo k šíření infekce, a poskytovatel zdravotní péče by měl být informován.